Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

0 %

Vybráno 137 070 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 61 dnů
Sbírka byla ukončena 18. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Podařilo se vybrat částku, která pokryje školkované na rok. Veškeré další dary budou využity na pokrytí školkovného do dalšího roku a případně na uhrazení zájmového kroužku pro Elišku, proto jsme zvedli cílovou částku na 200 000 CZK.

__________________


Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dnes 3leté holčičky Elišky, která je velmi šikovné a aktivní dítě.

Jsem samoživitelka, protože ze strany partnera probíhalo domácímu násilí.

Bývalý partner byl za své činy odsouzen na rok s podmínkou na 18 měsíců za týrání osoby blízké a nebezpečné vyhrožování.

Rok po mém útěku od něj byl velmi těžký. Vyrovnávala jsem se s posttraumatickou stresovou poruchou a musela jsem se postavit na nohy jak po psychické stránce, tak po materiální. Po dlouhé době jsem se ale cítila opět jako člověk a věděla jsem, že pro dcerušku to musím zvládnou.

Docházela jsem k psychologovi a po večerech hned, jak malá usnula, jsem pracovala.

Oproti jiným ženám jsem měla to ohromné štěstí, že jsem měla práci, která mi dodnes umožňuje pracovat z domova. A díky tomu jsem si mohla najít pronájem a utéct pryč z toxického prostředí.

Moje úspory padly na právníka a vybavení domácnost; až na pár věcí, vše zůstalo v mém bývalém domově při útěku od partnera.

Pracuji jako účetní/daňař v jedné cestovní kanceláři. Jak jsem zmínila, stále mi umožňují pracovat z domova, což je pro mě jako pro samoživitelku nesmírně náročné, ale vím, že pracovat musím, abych nás uživila. Někdy jsem zcela vyčerpaná, ale jsem zároveň nesmírně vděčná, že se přes den mohu plně věnovat dceři a zároveň můžeme bydlet.

Tím, že se dcerka nyní dostala do školkového věku, hledám nyní školku. Mým psychologem mi byla doporučena MŠ Paleček, že na dětech je vidět velmi významný rozdíl, jak se jim tam věnují a přistupují k nim. Protože vím, jak Eliška je nadaná a Montessori hraní/učení miluje, přičemž Montessori aktivity děláme spolu téměř denně a stále ji to neomrzelo, moc bych si přála, aby měla možnost tuto školku navštěvovat.

Výtěžek sbírky tak půjde na školkovné a stravné.

Ve svých 3 letech Eliška nadstandardně dobře mluví, a dokonce jsme dostaly i pochvalu od lékařky, jak je Eliška nadaná a jak je vidět, jak se jí věnuji. Touto cestou bych Vás tak moc chtěla požádat o pomoc, abych dcerku mohla do Palečka přihlásit a už v útlém věku rozvíjet její schopnosti. Mně to zase poskytne čas na práci přes den a pomůže mi to vrátit se do zdravějšího režimu po všem s čím jsme si s dcerkou prošly.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Sbírka běží dál

29. 05. 2024

Podařilo se vybrat částku, která pokryje školkované na rok. Veškeré další dary budou využity na pokrytí školkovného do dalšího roku a případně na uhrazení zájmového kroužku pro Elišku, proto jsme zvedli cílovou částku na 200 000 CZK.

Partneři sbírky 1

ZNS2905

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2905. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 89 dárců

12 € — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„QR platby 13.-20.5.2024“
300 Kč — QR platby před měsícem

1 000 Kč — Jiri před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Jste obě nejstatečnější :* Ať se Eli ve školce moc líbí ;)“
1 777 Kč — Sari před měsícem

„At se vám daří už jen a jen lépe! Jste moc statečná a obdivuhodná!“
2 112 Kč — Silva před měsícem

20 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„😘😘😘“
1 221 Kč — Peťa před měsícem