Tipy pro úspěšnou sbírku

Co dělat, aby byla vaše crowdfundingová kampaň úspěšná? Začneme tím, že říct si o pomoc je normální. Společně dáme vaši dobročinné sbírce potřebnou péči.

Oslovte e-shopy!

Víte, že vám lidé mohou nově přispět do sbírky během nakupování na internetu? Na vás je jen oslovit e-shop, který bude ochotný umístit vaši sbírku na své webové stránky. Prostřednictvím widgetu Znesnáze pro e-shopy mohou sbírku podpořit všichni zákazníci e-shopu, kterým se tato možnost objeví na konci objednávky. Více informací a návod najdete na eshopy.znesnaze21.cz. Znesnáze pro e-shopy podpořila naše sbírky již více než 300 000 Kč!

Udělejte první krok...

Překonejte ostych a řekněte si o pomoc. Mnozí mají pocit, že jsou na svůj problém sami, ale pak jsou mile překvapeni, kolik lidí jim nabídne pomocnou ruku. Stovky úspěšných sbírek a přes 150 tisíc dárců na znesnáze21 to potvrzují. 

Upřímnost

Popište svůj příběh vlastními slovy. Osobitý text a upřímnost pomáhají, není třeba hrát si na literáta. A pokud jen těžko hledáte slova, rádi vám s textací sbírky pomůžeme.

Fotka řekne víc než slova

Připojte fotky nebo videa. Dnes i na většinu běžných mobilních telefonů natočíte kvalitní video-vzkaz nebo pořídíte fotky, které můžete ke sbírce připojit. Obrázek často řekne víc než slova a sbírkám to velmi pomáhá. 

Dejte o sbírce vědět

Téměř všichni máme účty na sociálních sítích. Dejte o sbírce vědět prostřednictvím Facebooku nebo Instagramu. Jste-li aktivní třeba na diskusních fórech nebo v jiných komunitách, obraťte se i na ně. Šiřte informace o sbírce ve svém okolí a mezi známými, to je nejlepší místo, kde začít. Znesnáze21 umožňuje darovat peníze elektronicky, a to klidně i anonymně, pro řadu dárců je příjemnější věnovat peníze někomu ze známých takto než tváří v tvář.

Ve dvou se to lépe táhne

Ve dvou (a více) se to lépe táhne. Poproste někoho ze svých blízkých, aby vám se šířením informací o sbírce pomohl.

Kolegové nebo škola

Kde lépe začít než tam, kde vás znají. Sdílejte svůj příběh s organizacemi ve svém okolí a požádejte je o možnou spolupráci. Například sportovní klub může vytvořit benefiční zápas, škola pak uspořádat divadelní představení. A vy buďte u toho. Osobní setkání má vždy přidanou hodnotu.

Komunikujte s dárci

Dárci vám přispěli, protože vám chtějí pomoct, budou mít radost, když jim dáte vědět, jak se vám daří. V rámci sbírky můžete posílat aktuální vzkazy, když se vám podaří dosáhnout „mety“ z cílové částky, nebo když vás třeba „jen“ potěší některé ze vzkazů.

Nebojte se médií

Plně respektujeme, pokud někdo nechce o citlivých tématech s novináři mluvit. Potvrzuje se nám ale, že medializace sbírku často raketově nastartuje a pomůže rychle dosáhnout cílové částky.

I hvězdy rády pomáhají

Influencer nebo známá tvář dodají sbírce důvěryhodnost a zasáhnou velké množství lidí. Oslovte takovou osobnost, která je autentická a má k tématu vašeho příběhu vztah. Požádejte ji, aby o sbírce dala vědět na svých sociálních sítích.