Pomáhat si je normální

Jsou životní situace, na které člověk nestačí. Díky charitativnímu crowdfundingu na to nemusíte být sami. Jsme neziskovka, která vám poradí jak založit sbírku

A pokud vás zajímá, jak darovat peníze efektivně a bezpečně, jste tu také správně! Crowdfunding zkrátka spojuje. 

2 812 sbírek

360 809 583 Kč

338 983 dárců

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka je získávání a shromažďování dobrovolných peněžitých příspěvků od přispěvatelů pro předem stanovený veřejně prospěšný účel, zejména humanitární nebo charitativní, rozvoj vzdělání, tělovýchovy nebo sportu, nebo ochrana kulturních památek, tradic nebo životního prostředí. Sbírku je oprávněna konat za podmínek stanovených tímto zákonem pouze právnická osoba.

znesnáze21 má všechna potřebná povolení k tomu, aby mohla veřejnou sbírku konat. Pokud se na nás obrátíte, už se o nic z toho nemusíte starat. Sbírku můžete založit jako jedinec i jako neziskovka.

Podtrženo, sečteno: Sbírku budete mít rychle, bez papírování a podle Zákona o veřejných sbírkách.

Jak založit transparentní účet?

Chcete zřídit transparentní účet pro dobročinné účely? Máme pro vás jednoduchou radu – nedělejte to. Transparentní účet vám může přinést řadu komplikací a nezaručuje ani bezpečné darování.

Pokud si tento účet založíte (byť v dobré víře), peníze od dárců musíte danit 15% srážkovou daní. Jedná se totiž o příjem. Navíc sdílení čísla účtu například na Facebooku má již rysy veřejné sbírky a vy se tak vystavujete rizikům spojeným s konáním neohlášené veřejné sbírky. Transparentní účet je v případě dobročinnosti vhodný pouze pro neziskové organizace. I tak má svá pravidla.

Chcete přesto vybírat peníze transparentně? Stačí založit sbírku u nás.