Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Vybraných 139 395 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 27 dní
70 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. august 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Podařilo se vybrat částku, která pokryje školkované na rok. Veškeré další dary budou využity na pokrytí školkovného do dalšího roku a případně na uhrazení zájmového kroužku pro Elišku, proto jsme zvedli cílovou částku na 200 000 CZK.

__________________


Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dnes 3leté holčičky Elišky, která je velmi šikovné a aktivní dítě.

Jsem samoživitelka, protože ze strany partnera probíhalo domácímu násilí.

Bývalý partner byl za své činy odsouzen na rok s podmínkou na 18 měsíců za týrání osoby blízké a nebezpečné vyhrožování.

Rok po mém útěku od něj byl velmi těžký. Vyrovnávala jsem se s posttraumatickou stresovou poruchou a musela jsem se postavit na nohy jak po psychické stránce, tak po materiální. Po dlouhé době jsem se ale cítila opět jako člověk a věděla jsem, že pro dcerušku to musím zvládnou.

Docházela jsem k psychologovi a po večerech hned, jak malá usnula, jsem pracovala.

Oproti jiným ženám jsem měla to ohromné štěstí, že jsem měla práci, která mi dodnes umožňuje pracovat z domova. A díky tomu jsem si mohla najít pronájem a utéct pryč z toxického prostředí.

Moje úspory padly na právníka a vybavení domácnost; až na pár věcí, vše zůstalo v mém bývalém domově při útěku od partnera.

Pracuji jako účetní/daňař v jedné cestovní kanceláři. Jak jsem zmínila, stále mi umožňují pracovat z domova, což je pro mě jako pro samoživitelku nesmírně náročné, ale vím, že pracovat musím, abych nás uživila. Někdy jsem zcela vyčerpaná, ale jsem zároveň nesmírně vděčná, že se přes den mohu plně věnovat dceři a zároveň můžeme bydlet.

Tím, že se dcerka nyní dostala do školkového věku, hledám nyní školku. Mým psychologem mi byla doporučena MŠ Paleček, že na dětech je vidět velmi významný rozdíl, jak se jim tam věnují a přistupují k nim. Protože vím, jak Eliška je nadaná a Montessori hraní/učení miluje, přičemž Montessori aktivity děláme spolu téměř denně a stále ji to neomrzelo, moc bych si přála, aby měla možnost tuto školku navštěvovat.

Výtěžek sbírky tak půjde na školkovné a stravné.

Ve svých 3 letech Eliška nadstandardně dobře mluví, a dokonce jsme dostaly i pochvalu od lékařky, jak je Eliška nadaná a jak je vidět, jak se jí věnuji. Touto cestou bych Vás tak moc chtěla požádat o pomoc, abych dcerku mohla do Palečka přihlásit a už v útlém věku rozvíjet její schopnosti. Mně to zase poskytne čas na práci přes den a pomůže mi to vrátit se do zdravějšího režimu po všem s čím jsme si s dcerkou prošly.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Sbírka běží dál

29. 05. 2024

Podařilo se vybrat částku, která pokryje školkované na rok. Veškeré další dary budou využity na pokrytí školkovného do dalšího roku a případně na uhrazení zájmového kroužku pro Elišku, proto jsme zvedli cílovou částku na 200 000 CZK.

Patrón zbierky 1

ZNS2905

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2905. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 98 darcov

„QR platby 15.-21.7.2024“
200 Kč — QR platby včera

„Držím vám palečky a gratuluji k dobrému rozhodnutí k životu bez násilí🙏🫶 Kdysi jsem byla ve stejné situaci.“
500 Kč — Jana Štěpánová pred 3 týždňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Držím palce a pěsti štěstí 🍀“
200 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Vydržte“
100 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„🍀🍀“
100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Nasdileno na instagramu. MK“
373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

500 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

12 € — Anonymný darca pred 2 mesiacmi