Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

0 %

Vybráno 21 180 Kč z 110 000 Kč
Zbývá 118 dnů
Sbírka byla ukončena 18. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dnes 3leté holčičky Elišky, která je velmi šikovné a aktivní dítě.

Jsem samoživitelka, protože ze strany partnera probíhalo domácímu násilí.

Bývalý partner byl za své činy odsouzen na rok s podmínkou na 18 měsíců za týrání osoby blízké a nebezpečné vyhrožování.

Rok po mém útěku od něj byl velmi těžký. Vyrovnávala jsem se s posttraumatickou stresovou poruchou a musela jsem se postavit na nohy jak po psychické stránce, tak po materiální. Po dlouhé době jsem se ale cítila opět jako člověk a věděla jsem, že pro dcerušku to musím zvládnou.

Docházela jsem k psychologovi a po večerech hned, jak malá usnula, jsem pracovala.

Oproti jiným ženám jsem měla to ohromné štěstí, že jsem měla práci, která mi dodnes umožňuje pracovat z domova. A díky tomu jsem si mohla najít pronájem a utéct pryč z toxického prostředí.

Moje úspory padly na právníka a vybavení domácnost; až na pár věcí, vše zůstalo v mém bývalém domově při útěku od partnera.

Pracuji jako účetní/daňař v jedné cestovní kanceláři. Jak jsem zmínila, stále mi umožňují pracovat z domova, což je pro mě jako pro samoživitelku nesmírně náročné, ale vím, že pracovat musím, abych nás uživila. Někdy jsem zcela vyčerpaná, ale jsem zároveň nesmírně vděčná, že se přes den mohu plně věnovat dceři a zároveň můžeme bydlet.

Tím, že se dcerka nyní dostala do školkového věku, hledám nyní školku. Mým psychologem mi byla doporučena MŠ Paleček, že na dětech je vidět velmi významný rozdíl, jak se jim tam věnují a přistupují k nim. Protože vím, jak Eliška je nadaná a Montessori hraní/učení miluje, přičemž Montessori aktivity děláme spolu téměř denně a stále ji to neomrzelo, moc bych si přála, aby měla možnost tuto školku navštěvovat.

Výtěžek sbírky tak půjde na školkovné a stravné.

Ve svých 3 letech Eliška nadstandardně dobře mluví, a dokonce jsme dostaly i pochvalu od lékařky, jak je Eliška nadaná a jak je vidět, jak se jí věnuji. Touto cestou bych Vás tak moc chtěla požádat o pomoc, abych dcerku mohla do Palečka přihlásit a už v útlém věku rozvíjet její schopnosti. Mně to zase poskytne čas na práci přes den a pomůže mi to vrátit se do zdravějšího režimu po všem s čím jsme si s dcerkou prošly.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Partneři sbírky 1

ZNS2905

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2905. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 25 dárců

„QR platby 16.4.-21.4.2024“
400 Kč — QR platby včera

500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

„Držte se!!“
500 Kč — Šárka před 5 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

111 Kč — Anonymní dárce před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Jste silná, statečná a pro svoji dceru tím nejlepším vzorem. Ať se vám oběma daří. “
500 Kč — Tereza G. před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem