Jedou jako o život pro Mobilní hospic Strom života

Nový Jičín / Sbírku organizuje Andělé Stromu života p. s. zc.mortsatoviz@azrut

0 %

Jedou jako o život pro Mobilní hospic Strom života

Vybráno 232 298 Kč z 800 000 Kč
Zbývá -10 dnů 29 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Bára a Honza jsou veselí, zdraví, mladí lidé. Oba studují, mají rádi život a kromě jiného je spojuje láska ke sportu. Když se objevil nějaký problém, řekli si „to chce koloběžku“ a jeli. Náhodou se setkali s člověkem, který podporuje a sleduje práci a péči Mobilního hospice Strom života o pacienty v terminálním stádiu nemoci.

Myšlenka, kterou měli delší dobu v hlavě, dostala konkrétní podobu. Rozhodli se udělat něco, co ještě nikdo nezkusil a co bude na dlouhou dobu vysokou laťkou i pro ně.

Projedou na koloběžkách celou Českou republiku z východu na západ. 832 kilometrů za 7 dnů. A pojedou pro hospic Strom života.

Proč? Jejich cílem je, aby si lidé práce mobilního hospice všimli, aby věděli, pro koho tady je, a aby jej také podpořili. Několikrát se setkali se sestřičkami, holkami z poradny a především s dětmi z Klubu Stromeček (setkávání dětí, které ztratily někoho blízkého, Strom života jim pomáhá tuto smutnou životní ztrátu překonat). Na příměstském táboře pro pozůstalé děti už věděli, že se rozhodli správně!

Je zcela přirozené během života nepřemýšlet nad těžkou nemocí či dokonce úmrtím – kohokoliv. Ale ta zpráva přijde a vždycky nás zaskočí. Celý život myslíme na různé věci, na poslední chvíle však zapomínáme. A potom je na všechno tak málo času.

Proto je tady Mobilní hospic Strom života. Aby každý mohl až do poslední vteřiny zůstat doma, ve své posteli, se svými věcmi a obklopen svými nejbližšími. Aby ti, co zůstávají, nemuseli řešit věci, kterým nerozumí nebo nechtějí rozumět a stihli se rozloučit. Jednou z nejdůležitějších věcí je, aby se s tím vším dokázaly vyrovnat i děti. Jestli si myslíte, že v hospici umírají pouze staří lidé, asi se budete hodně divit. Často to jsou tatínkové nebo maminky malých dětí. Anebo, právě ty děti…

Převážně jsou v hospici pacienti v terminálním stádiu nemoci. Mnozí mají před sebou dva nebo tři týdny, jiní jen pár dní. Někteří z nich budou cestu Báry a Honzy sledovat z domovů. Je možné, že svůj závod s časem nesvedou.

I Vy můžete prožívat tento úžasný paralelní závod s časem a lidskými možnostmi spolu s námi. Na paralele překonávání fyzických a morálních překážek koloběžkářů, chceme ukázat překonávání fyzické a psychické bolesti pacientů mobilních hospiců a jejich rodin. Bez Vás – dárců by to však nešlo.

Ačkoli nám pojišťovny hradí větší část nákladů, na plnohodnotné zajištění provozu to nestačí. Cílová částka nám dopomůže zajistit plnit přání našich pacientů, pečujících a pozůstalých.

Děkujeme Vám všem.

Sbírku již podpořilo 69 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Vybráno mezi farníky v Karviné.“
11 506 Kč — Římskokatolická farnost Karviná před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

30 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

700 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

250 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
11 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí