Jedou jako o život pro Mobilní hospic Strom života

Nový Jičín / Zbierku organizuje Andělé Stromu života p. s. zc.mortsatoviz@azrut

0 %

Jedou jako o život pro Mobilní hospic Strom života

Vybraných 232 298 Kč z 800 000 Kč
Zostáva -1200 dní
29 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. november 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Báraa Honza jsou veselí, zdraví, mladí lidé. Oba studují, mají rádiživot a kromě jiného je spojuje láska ke sportu. Když se objevil nějakýproblém, řekli si „to chce koloběžku“a jeli. Náhodou se setkali s člověkem, který podporuje a sleduje práci a péčiMobilního hospice Strom života o pacienty v terminálním stádiu nemoci.

Myšlenka,kterou měli delší dobu v hlavě, dostala konkrétní podobu. Rozhodli se udělatněco, co ještě nikdo nezkusil a co bude na dlouhou dobu vysokou laťkou i proně.

Projedouna koloběžkách celou Českou republiku z východu na západ. 832 kilometrů za 7dnů. A pojedou pro hospic Strom života.

Proč? Jejich cílem je,aby si lidé práce mobilního hospice všimli, aby věděli, pro koho tady je, a abyjej také podpořili. Několikrát se setkali se sestřičkami, holkami z poradny apředevším s dětmi z Klubu Stromeček (setkávání dětí, které ztratily někohoblízkého, Strom života jim pomáhá tuto smutnou životní ztrátu překonat). Napříměstském táboře pro pozůstalé děti už věděli, že se rozhodli správně!

Jezcela přirozené během života nepřemýšlet nad těžkou nemocí či dokonce úmrtím –kohokoliv. Ale ta zpráva přijde a vždycky nás zaskočí. Celý život myslíme narůzné věci, na poslední chvíle však zapomínáme. A potom je na všechno tak máločasu.

Proto je tady Mobilní hospic Strom života. Abykaždý mohl až do poslední vteřiny zůstat doma, ve své posteli, se svými věcmi aobklopen svými nejbližšími. Aby ti, co zůstávají, nemuseli řešit věci, kterýmnerozumí nebo nechtějí rozumět a stihli se rozloučit. Jednou z nejdůležitějšíchvěcí je, aby se s tím vším dokázaly vyrovnat i děti. Jestli si myslíte, že vhospici umírají pouze staří lidé, asi se budete hodně divit. Často to jsoutatínkové nebo maminky malých dětí. Anebo, právě ty děti…

Převážnějsou v hospici pacienti v terminálním stádiu nemoci. Mnozí mají před sebou dvanebo tři týdny, jiní jen pár dní. Někteří z nich budou cestu Báry a Honzysledovat z domovů. Je možné, že svůj závod s časem nesvedou.

I Vy můžete prožívat tento úžasný paralelní závod s časem alidskými možnostmi spolu s námi. Na paralele překonávánífyzických a morálních překážek koloběžkářů, chceme ukázat překonávání fyzické apsychické bolesti pacientů mobilních hospiců a jejich rodin. Bez Vás – dárců byto však nešlo.

Ačkolinám pojišťovny hradí větší část nákladů, na plnohodnotné zajištění provozu tonestačí. Cílová částka nám dopomůže zajistit plnit přání našich pacientů,pečujících a pozůstalých.

DěkujemeVám všem.


Zbierku dosiaľ podporili 69 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Vybráno mezi farníky v Karviné.“
11 506 Kč — Římskokatolická farnost Karviná pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

30 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

700 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu