Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

Česká Lípa / Sbírku organizuje Lenka Lehmannová

{}

Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

0 %

Vybráno 31 511 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1457 dnů
Sbírka byla ukončena 27. května 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Šestičlenná rodina z České Lípy se před šesti letyocitla na sociálních dávkách hmotné nouze. Jejich životy změnila vážnáautonehoda, kterou zavinil cizí řidič. Tatínek čtyř dětí a živitel rodinyutrpěl těžká zranění a skončil v plném invalidním důchodě. Museli prodatbyt, auto a přestěhovat se.

„Bydlíme v podnájmu ve třetím patře bez výtahu, což jepro manžela velký hendikep. Když je mu lépe, zvládne se trochu projít po bytě.Kvůli schodům se ven ale téměř nedostane,“ líčí situaci Lenka.V malém bytě uprostřed sídliště se necítí moc šťastně nikdo z nich.Snaží se proto ve volných chvílích vyrazit ven na kolech a na bruslích.

„Většina věcí, které jsme si s manželem pořídili ještě zalepších časů dosluhuje, děti samozřejmě rychle rostou a přes veškerou mojisnahu nedokážu koupit věci, které bych si pro naši rodinu přála,“ popisujeLenka, která za současné situace nemůže chodit do práce.

A právě proto se odhodlala založit sbírku, ve které bychtěla vybrat peníze na kolo pro nejstaršího syna a notebook, bez kterého se dnes školáci jen těžko obejdou.

Nejstarší dcera studuje VŠ, teď ji čekají státnice anavazující magisterské studium. Synové jsou ještě na ZŠ, v 8., 6. a 2. třídě.Jsou zdraví, slušní, dobře se učí. Kluci od mala závodně plavou. Po nehoděnašli pomoc u Olympijské nadace a kluci tak mohou sportovat dál.V začátcích rodině také hodně pomohla Nadace Adra.

„Život se může ze dne na den změnit každému, záleží pak natom, jak se s tou změnou člověk vypořádá. Já už 6. rokem bojuji a nechci sevzdát, ale někdy je to opravdu hodně těžké. Chtěla bych předem ze srdcepoděkovat všem lidem, kteří se rozhodnou nám pomoci,“ vzkazuje dárcům Lenka.

Článek o rodině najdete zde.

Pozdrav

28. 04. 2021

Ještě jednou posílám velké poděkování všem dárcům spolu s fotkou sněhuláka, se kterým vyhrál nejmladší syn školní soutěž a výborný dort. 

S upřímným pozdravem Lenka Lehmannová

Máme radost!

03. 07. 2020

Milí dárci, všechny vás moc zdravíme a posíláme fotku. Kolo i notebook už jsou doma. DĚKUJEME, že jste náš příběh podpořili. 

Srdečné poděkování

11. 05. 2020

Dobrý den, moc bych chtěla z celého srdce poděkovat všem lidem, kterým není lhostejný osud naší rodiny a finančně nás podpořili. Velice si toho vážím.  Kolo pro nejstaršího syna už máme vybrané a protože do konce sbírky ještě zbývá dost dní, chtěla bych poprosit případné další hodné lidičky o jakoukoli finanční podporu, mohli bychom pořídit notebook lepší kvality. Mít možnost život alespoň trochu prožívat a ne jen přežívat je úžasné. Děkuji, Lenka Lehmannová

Sbírku již podpořilo 32 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Hodně štěstí!“
200 Kč — Václav Ch. před 4 lety