Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

Česká Lípa / Organizer: Lenka Lehmannová zc.murtnec@nnamhel.aknel

{}
0 %

Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

Amount raised 31 511 Kč of 30 000 Kč goal
Left -914 days
105 % z původního cíle
The campaign has ended 27. May 2020

Help by sharing

Šestičlenná rodina z České Lípy se před šesti letyocitla na sociálních dávkách hmotné nouze. Jejich životy změnila vážnáautonehoda, kterou zavinil cizí řidič. Tatínek čtyř dětí a živitel rodinyutrpěl těžká zranění a skončil v plném invalidním důchodě. Museli prodatbyt, auto a přestěhovat se.

„Bydlíme v podnájmu ve třetím patře bez výtahu, což jepro manžela velký hendikep. Když je mu lépe, zvládne se trochu projít po bytě.Kvůli schodům se ven ale téměř nedostane,“ líčí situaci Lenka.V malém bytě uprostřed sídliště se necítí moc šťastně nikdo z nich.Snaží se proto ve volných chvílích vyrazit ven na kolech a na bruslích.

„Většina věcí, které jsme si s manželem pořídili ještě zalepších časů dosluhuje, děti samozřejmě rychle rostou a přes veškerou mojisnahu nedokážu koupit věci, které bych si pro naši rodinu přála,“ popisujeLenka, která za současné situace nemůže chodit do práce.

A právě proto se odhodlala založit sbírku, ve které bychtěla vybrat peníze na kolo pro nejstaršího syna a notebook, bez kterého se dnes školáci jen těžko obejdou.

Nejstarší dcera studuje VŠ, teď ji čekají státnice anavazující magisterské studium. Synové jsou ještě na ZŠ, v 8., 6. a 2. třídě.Jsou zdraví, slušní, dobře se učí. Kluci od mala závodně plavou. Po nehoděnašli pomoc u Olympijské nadace a kluci tak mohou sportovat dál.V začátcích rodině také hodně pomohla Nadace Adra.

„Život se může ze dne na den změnit každému, záleží pak natom, jak se s tou změnou člověk vypořádá. Já už 6. rokem bojuji a nechci sevzdát, ale někdy je to opravdu hodně těžké. Chtěla bych předem ze srdcepoděkovat všem lidem, kteří se rozhodnou nám pomoci,“ vzkazuje dárcům Lenka.

Článek o rodině najdete zde.

Pozdrav

28. 04. 2021

Ještě jednou posílám velké poděkování všem dárcům spolu s fotkou sněhuláka, se kterým vyhrál nejmladší syn školní soutěž a výborný dort. 

S upřímným pozdravem Lenka Lehmannová

Máme radost!

03. 07. 2020

Milí dárci, všechny vás moc zdravíme a posíláme fotku. Kolo i notebook už jsou doma. DĚKUJEME, že jste náš příběh podpořili. 

Srdečné poděkování

11. 05. 2020

Dobrý den, moc bych chtěla z celého srdce poděkovat všem lidem, kterým není lhostejný osud naší rodiny a finančně nás podpořili. Velice si toho vážím.  Kolo pro nejstaršího syna už máme vybrané a protože do konce sbírky ještě zbývá dost dní, chtěla bych poprosit případné další hodné lidičky o jakoukoli finanční podporu, mohli bychom pořídit notebook lepší kvality. Mít možnost život alespoň trochu prožívat a ne jen přežívat je úžasné. Děkuji, Lenka Lehmannová

32 donations

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

150 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držíme pěsti ať vše zvládáte. Pevné zdraví a již jen pohodu a klid. ”
5 000 Kč — Hana a Petr Jungmannovi 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
26 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Ema
101 %

Ema

Pomoc nemocné Ivaně a jejím 2 dětem
65 %

Pomoc nemocné Ivaně a jejím 2 dětem