Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

Česká Lípa / Sbírku organizuje Lenka Lehmannová zc.murtnec@nnamhel.aknel

{}
0 %

Nehoda jim změnila život. Notebook a kolo pro školáky

Vybráno 31 511 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -431 dnů
105 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. května 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Šestičlenná rodina z České Lípy se před šesti lety ocitla na sociálních dávkách hmotné nouze. Jejich životy změnila vážná autonehoda, kterou zavinil cizí řidič. Tatínek čtyř dětí a živitel rodiny utrpěl těžká zranění a skončil v plném invalidním důchodě. Museli prodat byt, auto a přestěhovat se.

„Bydlíme v podnájmu ve třetím patře bez výtahu, což je pro manžela velký hendikep. Když je mu lépe, zvládne se trochu projít po bytě. Kvůli schodům se ven ale téměř nedostane,“ líčí situaci Lenka. V malém bytě uprostřed sídliště se necítí moc šťastně nikdo z nich. Snaží se proto ve volných chvílích vyrazit ven na kolech a na bruslích.

„Většina věcí, které jsme si s manželem pořídili ještě za lepších časů dosluhuje, děti samozřejmě rychle rostou a přes veškerou moji snahu nedokážu koupit věci, které bych si pro naši rodinu přála,“ popisuje Lenka, která za současné situace nemůže chodit do práce.

A právě proto se odhodlala založit sbírku, ve které by chtěla vybrat peníze na kolo pro nejstaršího syna a notebook, bez kterého se dnes školáci jen těžko obejdou.

Nejstarší dcera studuje VŠ, teď ji čekají státnice a navazující magisterské studium. Synové jsou ještě na ZŠ, v 8., 6. a 2. třídě. Jsou zdraví, slušní, dobře se učí. Kluci od mala závodně plavou. Po nehodě našli pomoc u Olympijské nadace a kluci tak mohou sportovat dál. V začátcích rodině také hodně pomohla Nadace Adra.

„Život se může ze dne na den změnit každému, záleží pak na tom, jak se s tou změnou člověk vypořádá. Já už 6. rokem bojuji a nechci se vzdát, ale někdy je to opravdu hodně těžké. Chtěla bych předem ze srdce poděkovat všem lidem, kteří se rozhodnou nám pomoci,“ vzkazuje dárcům Lenka.

Článek o rodině najdete zde.

Pozdrav

Pozdrav

28. 04. 2021

Ještě jednou posílám velké poděkování všem dárcům spolu s fotkou sněhuláka, se kterým vyhrál nejmladší syn školní soutěž a výborný dort. 

S upřímným pozdravem Lenka Lehmannová

Máme radost!

Máme radost!

03. 07. 2020

Milí dárci, všechny vás moc zdravíme a posíláme fotku. Kolo i notebook už jsou doma. DĚKUJEME, že jste náš příběh podpořili. 

Srdečné poděkování

Srdečné poděkování

11. 05. 2020

Dobrý den, moc bych chtěla z celého srdce poděkovat všem lidem, kterým není lhostejný osud naší rodiny a finančně nás podpořili. Velice si toho vážím.  Kolo pro nejstaršího syna už máme vybrané a protože do konce sbírky ještě zbývá dost dní, chtěla bych poprosit případné další hodné lidičky o jakoukoli finanční podporu, mohli bychom pořídit notebook lepší kvality. Mít možnost život alespoň trochu prožívat a ne jen přežívat je úžasné. Děkuji, Lenka Lehmannová

Sbírku již podpořilo 32 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 200 Kč — Anonymní dárce před rokem

150 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držíme pěsti ať vše zvládáte. Pevné zdraví a již jen pohodu a klid. “
5 000 Kč — Hana a Petr Jungmannovi před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu