Epileptika Patrika ochrání nová postel

Trutnov, Bernartice / Sbírku organizuje Josef Tylš

{}

Epileptika Patrika ochrání nová postel

0 %

Vybráno 27 500 Kč z 20 800 Kč
Zbývá -765 dnů
Sbírka byla ukončena 18. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme rodiče dnes již šestnáctiletého syna Patrika, který se narodil předčasně a následně prodělal úbytek bílé hmoty na mozku. Po tomto úbytku mu na mozku zůstala jizva, která zapříčinila mnoho zdravotních problémů, se kterými se celoživotně potýká

Patrik trpí těžkým kombinovaným postižením – dětskou mozkovou obrnou, těžkou mentální retardací, nízko funkčnímdětským autismem, centrální zrakovou poruchou, oboustrannou nedoslýchavostí a dalším. 

V pubertě se přidala epilepsie, která se během posledního roku výrazně zhoršila díky poruše spánku. Kvůli těmto častým epileptickým záchvatům, které již přichází i v méně vhodné situace jako při chůzi a podobně, jsme byli nuceni začít řešit zabezpečení domácnosti.  

Syn má sice náramek upozorňující na záchvat, ale i tak se nám nedaří dostat se k němu, tak rychle, aby bylo možné zabránit pádu. Obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při zabezpečení jeho postele. 

K posteli by nám velmi pomohla nadstavbová nebesa se stříškou a ochranné mantinely. Nebesa znemožní synovi stavění se v posteli a s ním předejde riziku pádu. Mantinely změkčí rány o zábrany během záchvatu. 

Naše aktuální finanční situace nám neumožňuje tyto úpravy v dohledné době pořídit. Veškeré volné finance musíme použít na opravu automobilu, které je pro nás každodenní nutností. Za jakoukoliv pomoc budeme velmi vděční. 

Opravdu moc děkujeme.

Poděkování

20. 09. 2022

Milí dárci. Postel nyní plní přesně to, co se od ní očekávalo a tedy, že zabraňuje synovi ve stavění v posteli, což bylo pro něho vzhledem k častým epileptickým záchvatům velmi nebezpečné. Navíc plní skvěle terapeutickou funkci, kdy synovi zajišťuje pocit bezpečí a uklidnění. Nejen v noci, ale i přes den postel hojně využívá, když si chce odpočinout a někam se "zašít". 
Ze sbírky, ve které se vybralo více než byl původní záměr se tam podařilo zafinancovat úpravu postele včetně textilu i venkovní aktivity pro syna (pískoviště s podložkou a bazénová filtrace s instalační sadou) a ještě něco zbude na trampolínu.

Neuvěřitelně vám děkujeme. Darovali jste tak našemu synovi pro něj bezpečné místo, do kterého se může vracet a vybavení na venkovní aktivyty pro syna jsou také velikou pomocí. 🙏

 

Cílová částka dosažena neuvěřitelnou rychlostí. ♥ ♥ ♥

03. 05. 2022

Dobrý den.


Rádi bychom poděkovali Všem, kteří se zapojili do této sbírky na pomoc našemu synovi a vlastně vůbec za to, že jste nás přesvědčili jí založit.


Nejen, že se cílová částka vybrala, ale získali jsme i "něco" navíc. Sbírka ještě nějakou dobu poběží a peníze navíc budou použity na úhradu dalších potřeb na zlepšení synova života. U větší částky například na případný zadní elektrický pohon k mechanickému invalidnímu vozíku, který umožní vyjít nejen prudší kopec, ale zvládat lépe i lesní cesty nebo horské stezky. U nižší částky budou peníze použity na další zabezpečovací prvky v domácnosti nebo určité vyžití na zahradě (filtrace k bazénu - inkontinence, pískoviště a podobně ...). Poslední dva roky trávíme čas především doma a to jak z důvodu spánkové poruchy, tak z důvodu snížení imunity a častých nemocí.


Každé Vaší pomoci si velice vážíme. ♥ ♥ ♥Sbírku již podpořilo 109 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety