Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Praha 12 / Sbírku organizuje Nataliya Hrynko moc.liamg@47oknyrh.ayiltan

{}
0 %

Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Vybráno 33 396 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -239 dnů
37 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Aničce život naložil vážné zdravotní problémy. Krátcepo narození jí lékaři diagnostikovali těžké vrozené postižení nagenetickém podkladu – trisomii 9. chromozomu. Onemocnění se projevilozkřivením obou kyčlí a vážnou vadou střev a mozku. Pojďme jí a její maminceulehčit situaci a podpořme je příspěvkem na automatické termomasážní lehátko!

 

Aniččin zdravotní stav je bohužel trvalého rázu azlepšení přichází jen díky intenzivním, pravidelným rehabilitacím. Ty jsouvšak nesmírně časově i finančně náročné. „S dcerou dojíždíme hodinu narehabilitaci, kde cvičíme a následuje stejná hodinová trasa zpátky,“ líčímaminka.

Zakoupení masážního lehátka by nám velmi ulehčilo život.Ráda bych své dceři dopřála možnost poskytnout jí rehabilitační péči v pohodlídomova, tudíž by odpadlo dvouhodinové dojíždění,“ popisuje potřebnostmaminka. Zároveň by se vyhnuly častému střídání rehabilitačního personálu, nakteré Anička špatně reaguje, neboť trpí autistickou poruchou. Ta se projevuji itím, že se dotyčný těžko adaptuje na změny v jakékoliv oblasti.

 

24hodinová péče

S věkem se začaly projevovat další zdravotní obtíže.Holčička má těžké vychýlení páteře, které způsobuje problémy s chůzí.Proto používá speciální kočárek. Trpí středně těžkou mentální retardací a jejízdravotní stav tak vyžaduje 24hodinovou péči.

Během pracovního týdne chodí do speciální základní školy,kde má asistentku pedagoga. Jinak je péče hlavně na mamince, která muselatrvale opustit své zaměstnání. Dcerka je na ní velmi fixovaná, což vyvolápotíže v momentech, kdy jí má pohlídat někdo jiný.

 

Malá bojovnice podstoupila už řadu operací

V roce 2009 postoupila Anička svou první operaci kyčle,která bohužel nebyla úspěšná. Druhá operace se naštěstí povedla. Za poslednírok prodělala další dvě operace kolene, které se jí vtáčelo do vnitřní strany.Aktuálně tak musí Anička chodit v ortéze.

 

Děkujeme Vám, máma Nataliya Hrynko

Poděkování dárcům

11. 12. 2020

Díky všem dárcům, kteří přispěli Aničce na lehátko. Sice zatím nemáme celou částku kterou potřebujeme, oslovila jsem však další nadace a donátory. Věřím, že příští rok pomůcku konečně dceři pořídíme. Děkujeme!

Sbírku již podpořilo 154 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

121 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

557 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

40 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

50 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti
5 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Osobní asistence pro Kristýnu
42 %

Osobní asistence pro Kristýnu