Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Praha / Sbírku organizuje Nataliya Hrynko

{}

Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

0 %

Vybráno 33 396 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -1178 dnů
Sbírka byla ukončena 08. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Aničce život naložil vážné zdravotní problémy. Krátce po narození jí lékaři diagnostikovali těžké vrozené postižení na genetickém podkladu – trisomii 9. chromozomu. Onemocnění se projevilo zkřivením obou kyčlí a vážnou vadou střev a mozku. Pojďme jí a její mamince ulehčit situaci a podpořme je příspěvkem na automatické termomasážní lehátko!

Aniččin zdravotní stav je bohužel trvalého rázu a zlepšení přichází jen díky intenzivním, pravidelným rehabilitacím. Ty jsou však nesmírně časově i finančně náročné. „S dcerou dojíždíme hodinu na rehabilitaci, kde cvičíme a následuje stejná hodinová trasa zpátky,“ líčí maminka.

Zakoupení masážního lehátka by nám velmi ulehčilo život. Ráda bych své dceři dopřála možnost poskytnout jí rehabilitační péči v pohodlí domova, tudíž by odpadlo dvouhodinové dojíždění,“ popisuje potřebnost maminka. Zároveň by se vyhnuly častému střídání rehabilitačního personálu, na které Anička špatně reaguje, neboť trpí autistickou poruchou. Ta se projevuji i tím, že se dotyčný těžko adaptuje na změny v jakékoliv oblasti.

24hodinová péče

S věkem se začaly projevovat další zdravotní obtíže. Holčička má těžké vychýlení páteře, které způsobuje problémy s chůzí. Proto používá speciální kočárek. Trpí středně těžkou mentální retardací a její zdravotní stav tak vyžaduje 24hodinovou péči.

Během pracovního týdne chodí do speciální základní školy, kde má asistentku pedagoga. Jinak je péče hlavně na mamince, která musela trvale opustit své zaměstnání. Dcerka je na ní velmi fixovaná, což vyvolá potíže v momentech, kdy jí má pohlídat někdo jiný.

Malá bojovnice podstoupila už řadu operací

V roce 2009 postoupila Anička svou první operaci kyčle, která bohužel nebyla úspěšná. Druhá operace se naštěstí povedla. Za poslední rok prodělala další dvě operace kolene, které se jí vtáčelo do vnitřní strany. Aktuálně tak musí Anička chodit v ortéze.

Děkujeme Vám, máma Nataliya Hrynko

Poděkování dárcům

11. 12. 2020

Díky všem dárcům, kteří přispěli Aničce na lehátko. Sice zatím nemáme celou částku kterou potřebujeme, oslovila jsem však další nadace a donátory. Věřím, že příští rok pomůcku konečně dceři pořídíme. Děkujeme!

Sbírku již podpořilo 154 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

111 Kč — Lucie před 3 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce, ať se Vám podaří dosáhnout cíle co nejdříve ;)“
500 Kč — Ondřej P. před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety