Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Praha 12 / Sbírku organizuje Nataliya Hrynko moc.liamg@47oknyrh.ayiltan

{}
0 %

Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Vybráno 31 564 Kč z 90 000 Kč
Zbývá 10 dnů
35 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Aničce život naložil vážné zdravotní problémy. Krátcepo narození jí lékaři diagnostikovali těžké vrozené postižení nagenetickém podkladu – trisomii 9. chromozomu. Onemocnění se projevilozkřivením obou kyčlí a vážnou vadou střev a mozku. Pojďme jí a její maminceulehčit situaci a podpořme je příspěvkem na automatické termomasážní lehátko!


Aniččin zdravotní stav je bohužel trvalého rázu azlepšení přichází jen díky intenzivním, pravidelným rehabilitacím. Ty jsouvšak nesmírně časově i finančně náročné. „S dcerou dojíždíme hodinu narehabilitaci, kde cvičíme a následuje stejná hodinová trasa zpátky,“ líčímaminka.

Zakoupení masážního lehátka by nám velmi ulehčilo život.Ráda bych své dceři dopřála možnost poskytnout jí rehabilitační péči v pohodlídomova, tudíž by odpadlo dvouhodinové dojíždění,“ popisuje potřebnostmaminka. Zároveň by se vyhnuly častému střídání rehabilitačního personálu, nakteré Anička špatně reaguje, neboť trpí autistickou poruchou. Ta se projevuji itím, že se dotyčný těžko adaptuje na změny v jakékoliv oblasti.


24hodinová péče

S věkem se začaly projevovat další zdravotní obtíže.Holčička má těžké vychýlení páteře, které způsobuje problémy s chůzí.Proto používá speciální kočárek. Trpí středně těžkou mentální retardací a jejízdravotní stav tak vyžaduje 24hodinovou péči.

Během pracovního týdne chodí do speciální základní školy,kde má asistentku pedagoga. Jinak je péče hlavně na mamince, která muselatrvale opustit své zaměstnání. Dcerka je na ní velmi fixovaná, což vyvolápotíže v momentech, kdy jí má pohlídat někdo jiný.


Malá bojovnice podstoupila už řadu operací

V roce 2009 postoupila Anička svou první operaci kyčle,která bohužel nebyla úspěšná. Druhá operace se naštěstí povedla. Za poslednírok prodělala další dvě operace kolene, které se jí vtáčelo do vnitřní strany.Aktuálně tak musí Anička chodit v ortéze.


Děkujeme Vám, máma Nataliya Hrynko

Sbírku již podpořilo 148 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

50 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

557 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

40 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
16 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
22 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
55 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí