Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Praha / Organizer: Nataliya Hrynko moc.liamg@47oknyrh.ayiltan

{}
0 %

Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Amount raised 33 396 Kč of 90 000 Kč goal
Left -1172 days
37 % z původního cíle
The campaign has ended 08. December 2020

Help by sharing

Aničce život naložil vážné zdravotní problémy. Krátce po narození jí lékaři diagnostikovali těžké vrozené postižení na genetickém podkladu – trisomii 9. chromozomu. Onemocnění se projevilo zkřivením obou kyčlí a vážnou vadou střev a mozku. Pojďme jí a její mamince ulehčit situaci a podpořme je příspěvkem na automatické termomasážní lehátko!

Aniččin zdravotní stav je bohužel trvalého rázu a zlepšení přichází jen díky intenzivním, pravidelným rehabilitacím. Ty jsou však nesmírně časově i finančně náročné. „S dcerou dojíždíme hodinu na rehabilitaci, kde cvičíme a následuje stejná hodinová trasa zpátky,“ líčí maminka.

Zakoupení masážního lehátka by nám velmi ulehčilo život. Ráda bych své dceři dopřála možnost poskytnout jí rehabilitační péči v pohodlí domova, tudíž by odpadlo dvouhodinové dojíždění,“ popisuje potřebnost maminka. Zároveň by se vyhnuly častému střídání rehabilitačního personálu, na které Anička špatně reaguje, neboť trpí autistickou poruchou. Ta se projevuji i tím, že se dotyčný těžko adaptuje na změny v jakékoliv oblasti.

24hodinová péče

S věkem se začaly projevovat další zdravotní obtíže. Holčička má těžké vychýlení páteře, které způsobuje problémy s chůzí. Proto používá speciální kočárek. Trpí středně těžkou mentální retardací a její zdravotní stav tak vyžaduje 24hodinovou péči.

Během pracovního týdne chodí do speciální základní školy, kde má asistentku pedagoga. Jinak je péče hlavně na mamince, která musela trvale opustit své zaměstnání. Dcerka je na ní velmi fixovaná, což vyvolá potíže v momentech, kdy jí má pohlídat někdo jiný.

Malá bojovnice podstoupila už řadu operací

V roce 2009 postoupila Anička svou první operaci kyčle, která bohužel nebyla úspěšná. Druhá operace se naštěstí povedla. Za poslední rok prodělala další dvě operace kolene, které se jí vtáčelo do vnitřní strany. Aktuálně tak musí Anička chodit v ortéze.

Děkujeme Vám, máma Nataliya Hrynko

Poděkování dárcům

11. 12. 2020

Díky všem dárcům, kteří přispěli Aničce na lehátko. Sice zatím nemáme celou částku kterou potřebujeme, oslovila jsem však další nadace a donátory. Věřím, že příští rok pomůcku konečně dceři pořídíme. Děkujeme!

154 donations

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

111 Kč — Lucie 3 years ago

400 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držím palce, ať se Vám podaří dosáhnout cíle co nejdříve ;)”
500 Kč — Ondřej P. 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

50 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished