Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Praha / Zbierku organizuje Nataliya Hrynko moc.liamg@47oknyrh.ayiltan

{}
0 %

Automatické termomasážní lehátko pro Aničku

Vybraných 33 396 Kč z 90 000 Kč
Zostáva -1085 dní
37 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. december 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Aničce život naložil vážné zdravotní problémy. Krátce po narození jí lékaři diagnostikovali těžké vrozené postižení na genetickém podkladu – trisomii 9. chromozomu. Onemocnění se projevilo zkřivením obou kyčlí a vážnou vadou střev a mozku. Pojďme jí a její mamince ulehčit situaci a podpořme je příspěvkem na automatické termomasážní lehátko!

Aniččin zdravotní stav je bohužel trvalého rázu a zlepšení přichází jen díky intenzivním, pravidelným rehabilitacím. Ty jsou však nesmírně časově i finančně náročné. „S dcerou dojíždíme hodinu na rehabilitaci, kde cvičíme a následuje stejná hodinová trasa zpátky,“ líčí maminka.

Zakoupení masážního lehátka by nám velmi ulehčilo život. Ráda bych své dceři dopřála možnost poskytnout jí rehabilitační péči v pohodlí domova, tudíž by odpadlo dvouhodinové dojíždění,“ popisuje potřebnost maminka. Zároveň by se vyhnuly častému střídání rehabilitačního personálu, na které Anička špatně reaguje, neboť trpí autistickou poruchou. Ta se projevuji i tím, že se dotyčný těžko adaptuje na změny v jakékoliv oblasti.

24hodinová péče

S věkem se začaly projevovat další zdravotní obtíže. Holčička má těžké vychýlení páteře, které způsobuje problémy s chůzí. Proto používá speciální kočárek. Trpí středně těžkou mentální retardací a její zdravotní stav tak vyžaduje 24hodinovou péči.

Během pracovního týdne chodí do speciální základní školy, kde má asistentku pedagoga. Jinak je péče hlavně na mamince, která musela trvale opustit své zaměstnání. Dcerka je na ní velmi fixovaná, což vyvolá potíže v momentech, kdy jí má pohlídat někdo jiný.

Malá bojovnice podstoupila už řadu operací

V roce 2009 postoupila Anička svou první operaci kyčle, která bohužel nebyla úspěšná. Druhá operace se naštěstí povedla. Za poslední rok prodělala další dvě operace kolene, které se jí vtáčelo do vnitřní strany. Aktuálně tak musí Anička chodit v ortéze.

Děkujeme Vám, máma Nataliya Hrynko

Poděkování dárcům

11. 12. 2020

Díky všem dárcům, kteří přispěli Aničce na lehátko. Sice zatím nemáme celou částku kterou potřebujeme, oslovila jsem však další nadace a donátory. Věřím, že příští rok pomůcku konečně dceři pořídíme. Děkujeme!

Zbierku dosiaľ podporili 154 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

111 Kč — Lucie pred 3 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Držím palce, ať se Vám podaří dosáhnout cíle co nejdříve ;)“
500 Kč — Ondřej P. pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

50 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
55 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
46 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více

Vánoční sbírka pro kočky ze Sluníčka
59 %

Vánoční sbírka pro kočky ze Sluníčka