Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Praha / Sbírku organizuje Kristýna Junková moc.liamg@avoknujanyt

{}
0 %

Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Vybráno 1 270 844 Kč z 1 300 000 Kč
Zbývá 10 dnů
98 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jaký je život s rovnátky po dobu 18 let? Ano, čtete správně, 18 let. Vede k tomu příběh, který se tu pro Vás pokusím shrnout a zkrátit do několika vět. Ale nejprve se Vám představím, jmenuji se Kristýna a je mi 28 let. Ráda fotím, chodím do divadla či zpívám.

Jako u spoustě dětí se občas stane, že zkrátka zuby nejsou tam, kde by měly být a ani na svá místa zcela nesměřují. Tímto případem jsme byla i já. Avšak, záhy se zjistilo, že to nebude jen tak. Po prvním RTG bylo jasné, že to, co začalo obyčejným předkusem a mezerou mezi zuby, bude mít vážnější dopad.

"Vaše dcera nemá kořeny zubů," zaznělo z úst zubního lékaře. Ano, opět čtete správně. Nemám kořeny zubů (můžete vidět na obrázku z RTG). A tím započala má zdlouhavá ortodontistická léčba fixním aparátem a ten mi v podstatě zůstal do dnes.

Během léčby se zjistil i zastavený růst čelistí (nemám všechny zuby), ten měl za následek i hluboký zkus zapříčiňující poškození čelistních kloubů. Bolesti a trnutí zubů je na denním pořádku.

Někdy kolem 19 let jsem absolvovala genetické testy, které ukázaly, že resorbce kořenů zubů, tedy jejich ztráta, je geneticky nastavená. Jedná se tedy o neznámou genetickou anomálii.

Po dokončení růstu v roce 2012 jsem mohla absolvovat jednu z náročných stomatochirurgických operací a to ortognátní operaci spodní i horní čelisti. Jedná se o jejich posun. Poté měla následovat implantace všech zubů, ta se však kvůli vysokým finančním nákladů nemohla uskutečnit.

Od té chvíle mi na zubech zůstaly fixační rovnátka, která drží všechny zuby při sobě se snahou udržet je v čelisti, co nejdéle to půjde a zabránit vypadnutí.

Potřebuji tedy náročnou implantaci všech zubů, nejen kvůli normálnímu příjmu potravy, ale i kvůli stabilizaci čelistních kloubních hlavic a nastavení správného skusu čelistí.

Tato náročná operace i s dalšími potřebnými zákroky, jako doplnění kosti apod., a se všemi náklady může u mě, jako zcela speciálního případu, přesáhnout i 1 milion korun. Což je pro mě částka, kterou nejsem schopna svépomocí dát dohromady.

Proto Vás prosím s největší pokorou o Vaši pomoc, abych se nejen mohla opět usmívat, ale především žít bez dennodenních bolestí a strachem, že zuby už to s dalším kousnutím nevydrží či se opět zasekne bolestivě čelist. Ale také mohla opět jíst pro někoho zcela běžné potraviny, které jsou pro mě v tuto chvíli nereálné, jako třeba to - kousnout si do jablka.

Všem Vám moc děkuji za pozornost i čas, který jste věnovali těmto řádkům, ale především za poskytnutou pomoc jakoukoliv částkou, protože každá pomoc se počítá.

Bližší informace a detailnější popis naleznete také zde:

 

Mějte se krásně a všem pevné zdraví! Vaše Kiky

 

MAGICKÉ ČÍSLO ❤

MAGICKÉ ČÍSLO ❤

10. 02. 2021
Milí přátelé,

dnes v podvečer jsme se na chvilku pozastavili na magické částce. A to, 777.777,- Kč 🍀

S pokorou Vám děkuji za Vaši přízeň, podporu a pomoc! Jste všichni úžasní! Vaši podpory si nesmírně vážím.

Pokud se mnou budete chtít být, i po skončení sbírky, nadále v kontaktu, můžete mě začít sledovat na Facebookové stránce, kterou jsme založili.

https://www.facebook.com/zivotbezrovnatek

Zde budeme přidávat veškeré aktuální informace o celém následném procesu. Těším se na Vás🙂

Kiky❤

PRVNÍ META ZA NÁMI...

PRVNÍ META ZA NÁMI...

01. 02. 2021
Ahoj přátelé, známí i anonymní dárci🍀

Ráda bych Vám všem touto cestou poděkovala za podporu, kterou mi projevujete, v rámci mého projektu. Jste úžasní a já Vám z celého srdce (i zubů, které téměř nemám 😁) děkuji, že sdílíte, lajkujete a pomáháte mi dojít k vysněnému cíli! Opravdu jsem v úplném začátku nečekala, že se za první týden vyšplháme k takové částce. A že se takové množství krásných lidí spojí dohromady pro jednu osobu. Nesmírně si toho vážím a s pokorou Vám děkuji! A víte co? MY JEDEME DÁL...! 🙌♥️

Kiky♥️

Sbírku již podpořilo 2889 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 13 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 14 hodinami

„Držím palce 🍀“
121 Kč — Jana před 14 hodinami

200 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

100 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

„Přeji hodně štěstí a zdraví. “
100 Kč — Lucka před 16 hodinami

500 Kč — Lenka S. před 16 hodinami

50 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie