Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Praha / Zbierku organizuje Kristýna Junková moc.liamg@avoknujanyt

{}
0 %

Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Vybraných 1 303 428 Kč z 1 300 000 Kč
Zostáva -1127 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. apríl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jaký je život s rovnátky po dobu 18 let? Ano, čtete správně, 18 let. Vede k tomu příběh, který se tu pro Vás pokusím shrnout a zkrátit do několika vět. Ale nejprve se Vám představím, jmenuji se Kristýna a je mi 28 let. Ráda fotím, chodím do divadla či zpívám.

Jako u spoustě dětí se občas stane, že zkrátka zuby nejsou tam, kde by měly být a ani na svá místa zcela nesměřují. Tímto případem jsme byla i já. Avšak, záhy se zjistilo, že to nebude jen tak. Po prvním RTG bylo jasné, že to, co začalo obyčejným předkusem a mezerou mezi zuby, bude mít vážnější dopad.

"Vaše dcera nemá kořeny zubů," zaznělo z úst zubního lékaře. Ano, opět čtete správně. Nemám kořeny zubů (můžete vidět na obrázku z RTG). A tím započala má zdlouhavá ortodontistická léčba fixním aparátem a ten mi v podstatě zůstal do dnes.

Během léčby se zjistil i zastavený růst čelistí (nemám všechny zuby), ten měl za následek i hluboký zkus zapříčiňující poškození čelistních kloubů. Bolesti a trnutí zubů je na denním pořádku.

Někdy kolem 19 let jsem absolvovala genetické testy, které ukázaly, že resorbce kořenů zubů, tedy jejich ztráta, je geneticky nastavená. Jedná se tedy o neznámou genetickou anomálii.

Po dokončení růstu v roce 2012 jsem mohla absolvovat jednu z náročných stomatochirurgických operací a to ortognátní operaci spodní i horní čelisti. Jedná se o jejich posun. Poté měla následovat implantace všech zubů, ta se však kvůli vysokým finančním nákladů nemohla uskutečnit.

Od té chvíle mi na zubech zůstaly fixační rovnátka, která drží všechny zuby při sobě se snahou udržet je v čelisti, co nejdéle to půjde a zabránit vypadnutí.

Potřebuji tedy náročnou implantaci všech zubů, nejen kvůli normálnímu příjmu potravy, ale i kvůli stabilizaci čelistních kloubních hlavic a nastavení správného skusu čelistí.

Tato náročná operace i s dalšími potřebnými zákroky, jako doplnění kosti apod., a se všemi náklady může u mě, jako zcela speciálního případu, přesáhnout i 1 milion korun. Což je pro mě částka, kterou nejsem schopna svépomocí dát dohromady.

Proto Vás prosím s největší pokorou o Vaši pomoc, abych se nejen mohla opět usmívat, ale především žít bez dennodenních bolestí a strachem, že zuby už to s dalším kousnutím nevydrží či se opět zasekne bolestivě čelist. Ale také mohla opět jíst pro někoho zcela běžné potraviny, které jsou pro mě v tuto chvíli nereálné, jako třeba to - kousnout si do jablka.

Všem Vám moc děkuji za pozornost i čas, který jste věnovali těmto řádkům, ale především za poskytnutou pomoc jakoukoliv částkou, protože každá pomoc se počítá.

Bližší informace a detailnější popis naleznete také zde:


 

Mějte se krásně a všem pevné zdraví! Vaše Kiky

 

♥️ JSME V CÍLI ♥️

26. 04. 2021

Dnes máme poslední den sbírky.. a jak se říká...🙌♥️


🍀Kde něco končí, něco nového začíná...🍀

Tímto děkuji všem svým přátelům, kolegům.. a známým i neznámým dárcům! Našli jste klíč ke dveřím, které byly dlouhé roky zamčené a nyní jste mi je umožnili otevřít a vykročit na novou a dlouho cestu, která sic nebude jednoduchá, ale je důležité se nevzdávat a pokračovat dál.

Vybrané penízky půjdou na úhradu operací doplnění kosti v čelisti a poté na náročnou implantaci všech zubů. Dále budou využity na náklady spojené s operacemi, např. lékařská vyšetření RTG, CT apod., strava (NutriDrinky aj.), doprava či dentální hygienické potřeby.

Ještě jednou vám všem s největší pokorou moc děkuji za ty úžasné 3 měsíce života, kdy jste mi připomněli, že není hanba požádat druhé o pomoc.. a že se mu pomoci dostane! Částka není nejmenší, ale zvládli jsme to.!🙂


Sny se plní... nejen o Vánocích

Mějte všichni krásné slunné dny, a pokud se mnou chcete zůstat ve spojení, můžete mě sledovat na vytvořené FaceBookové stránce, kde bude příběh pokračovat až do poslední stránky knihy... Moc ráda vás tam přivítám🙂

Kiky♥️

ZNOVUZROZENÍ = JSME V CÍLI

19. 04. 2021

Milí přátelé, kamarádi, kolegové.. známí i neznámí..❤

19. dubna.... v podstatě den jako každý jiný.. ráno vstanete, při troše štěstí máte i práci, do které byste v těch dobách šli, prožijete den a šup, je tu další nové ráno..

Dnes slavím své 29. narozeniny... tedy pro mě, den jako každý druhý.. mnozí z mých přátel ví, že narozeniny moc neřeším a na darech si už taky moc nepotrpím, neboť myslím, že si máme dělat radost navzájem kdykoliv během roka... Avšak, zeptám se..

Věříte na náhody?

Ať už to byla náhoda, osud či cokoliv mezi nebem a zemí.. dnes tomu chtělo, že tyto narozeniny již navždy zůstanou v paměti mé, a to díky vám.. díky vám všem... Neboť časně ráno jsem dostala ten největší a nejvzácnější dar od vás všech. Dar, který se nedá zatím nijak uchopit, neb ještě visí někde ve vzduchu. Dnes jsme společnou lidskou silou dorazili do cíle a završili potřebnou částku na operace, které mi umožní konečně žít naplno, bez bolestí a strachu, kdy o zuby přijdu, či co jiného za malér se opět vyrojí...

Před 29 lety jsem se narodila na Velikonoční neděli.. tedy na zmrtvýchvstání... A dnes je to den, kdy jste mi umožnili takové malé REBORN, nebo-li znovuzrození...

Děkuji za každého z vás, za každou pomoc, podporu, sdílení.. za každou korunku, kterou jste mi umožnili po tolika letech splnit můj sen a umožnili jste mi postavit se konečně na start toho dlouhého běhu, který bude náročný, ale věřím, že protnutí cílové pásky bude posléze o to krásnější!

Děkuji všem i za krásná přání a zprávy ❤ a přeji všem překrásné slunné dny!

Vaše Kiky❤

Buďme zdraví a šťastní a snad brzy na viděnou❤

#JENDNESŽÍTSEDÁ

#ŽIVOTBEZROVNÁTEK

Zůstaň se mnou ve spojení na FB a sleduj průběh příběhu až do konce :)

MAGICKÉ ČÍSLO ❤

10. 02. 2021
Milí přátelé,

dnes v podvečer jsme se na chvilku pozastavili na magické částce. A to, 777.777,- Kč 🍀

S pokorou Vám děkuji za Vaši přízeň, podporu a pomoc! Jste všichni úžasní! Vaši podpory si nesmírně vážím.

Pokud se mnou budete chtít být, i po skončení sbírky, nadále v kontaktu, můžete mě začít sledovat na Facebookové stránce, kterou jsme založili.

https://www.facebook.com/zivotbezrovnatek

Zde budeme přidávat veškeré aktuální informace o celém následném procesu. Těším se na Vás🙂

Kiky❤

Zbierku dosiaľ podporili 2974 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Kiky - moc nemůžu přispět, tak alespoň symbolicky. Dívám se, že cílovou částku, jsi již dosáhla. 😉 Držím palce a hodně štěstí. “
121 Kč — Inža pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ať se Ti operace podaří a budeš mít zářivý úsměv na všechny kolem. :-)“
300 Kč — Pavel Sch. pred 3 rokmi

871 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Držím palce“
121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

15 € — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Hodně štěstí“
121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
19 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
694 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!