Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více

Zruč-Senec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více

0 %

Vybráno 62 662 Kč z 21 000 Kč
Zbývá -180 dnů
Sbírka byla ukončena 15. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

O Gruzii jsme četli, jak má nádhernou přírodu a jak jsou místní vřelí a pohostinní.  Nikde už se ale moc nezmiňuje, jak je to krutá země pro zvířata, zejména pro psy, kterých je tam tisíce. Kdo zná psy, tak pozná, když je pes šťastný a spokojený.

My tam takového nepotkali ani jednoho. Ulice měst byly plné vystrašených, nemocných a na kost vyhublých psů, kteří žadonili o každý drobek a neváhali běžet daleko za autem, když viděli, že by jim to mohlo přinést něco málo do žaludku, aspoň pro ten jediný den, který snad zase přežijí.


Dalo by se říci, že se během našeho cestování staneme vůči tomu neštěstí imunní, ale spíš naopak. S každým dalším zbídačeným psem, kterého jsme potkali jsme si tamější problém uvědomovali víc a víc. Až se nám do cesty přimotalo jedno malé bílé umírající štěně a my začali vnímat, že se nás to týká už hodně. Začali jsme mu hledat pomoc, která přišla až v momentě, kdy jsme ztráceli naději v ochotu místních lidí. Nakonec jsme našli anděla Mariam, která jako jedna z mála pomáhá psům z ulice, léčí je a hledá jim domovy. Psi, které zachrání z ulice a zajistí nezbytnou léčbu pak umístí do dočasné péče, kterou poskytují chudé rodiny. 

Tyto rodiny tímto zároveň i podporuje, protože za každého umístěného psa jim platí cca 1700Kč měsíčně.  Dále mimo zajištění veterinární péče kupuje psům, kteří jsou na ulici, krmení. Kdy pytel granulí stojí 700 - 1000Kč. Vše platí Mariam ze svého, případně využívá peněz dárců.  V současnosti má v rodinách umístěných kolem 40 psů, kteří hledají domov.

 

Příběh, který se pojí s naším nalezeným štěňátkem je dlouhý a přála bych si, kdybych tu mohla uveřejnit jeho šťastný konec, bohužel… Místo toho vás poprosím, abyste přispěli na sbírku, která by mohla ostatní psům z Gruzie, kteří mají ještě naději, ty jejich šťastné konce vytvořit. Jsou to psi, kteří by si zasloužili mnohem víc.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírkou bychom chtěli pomoci andělům, kteří se v čele s Mariam snaží situaci v Gruzii změnit. Za vybrané peníze zaplatíme toulavým psům i fenám kastrace, naočkujeme je, koupíme krmení a podpoříme výrobu boudiček do ulic, které bývají v zimě jediným psím přístřeškem. Dále sháníme dobrovolníky, kteří budou cestovat do Gruzie vozidlem a pomohli by nám s dopravou větších nástrojů do veterinárních ordinací. Tímto také prosíme o případné vybavení z veterinárních ordinací a materiály k ošetření psů i koček. Nástroje mohou být i starší, tamější veterináři, kteří spolupracují s dobrovolníky, jsou vděčni za vše i za to, co my bychom v našich podmínkách považovali již za neupotřebitelné.


Děkujeme Simona a Jíťa


Sbírku již podpořilo 126 dárců

„Moc děkuji za to, co děláte!!“
555 Kč — Michal před 7 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Moc Vám děkuji za to co děláte. “
700 Kč — Nikola před 7 měsíci

„Pomoc pro pejsky za vyměněné dolary z vrtulníku od Kazmy“
240 Kč — Marťa a Luky D. před 7 měsíci

777 Kč — Jana Šimková před 7 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Promen sve hmotne narozeninove dary v dobry skutek♥️“
1 499 Kč — Nejblizsi před 7 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci