Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více

Zruč-Senec / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více

Vybraných 62 662 Kč z 21 000 Kč
Zostáva -44 dní
298 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

O Gruzii jsme četli, jak má nádhernou přírodu a jak jsou místní vřelí a pohostinní.  Nikde už se ale moc nezmiňuje, jak je to krutá země pro zvířata, zejména pro psy, kterých je tam tisíce. Kdo zná psy, tak pozná, když je pes šťastný a spokojený.

My tam takového nepotkali ani jednoho. Ulice měst byly plné vystrašených, nemocných a na kost vyhublých psů, kteří žadonili o každý drobek a neváhali běžet daleko za autem, když viděli, že by jim to mohlo přinést něco málo do žaludku, aspoň pro ten jediný den, který snad zase přežijí.


Dalo by se říci, že se během našeho cestování staneme vůči tomu neštěstí imunní, ale spíš naopak. S každým dalším zbídačeným psem, kterého jsme potkali jsme si tamější problém uvědomovali víc a víc. Až se nám do cesty přimotalo jedno malé bílé umírající štěně a my začali vnímat, že se nás to týká už hodně. Začali jsme mu hledat pomoc, která přišla až v momentě, kdy jsme ztráceli naději v ochotu místních lidí. Nakonec jsme našli anděla Mariam, která jako jedna z mála pomáhá psům z ulice, léčí je a hledá jim domovy. Psi, které zachrání z ulice a zajistí nezbytnou léčbu pak umístí do dočasné péče, kterou poskytují chudé rodiny. 

Tyto rodiny tímto zároveň i podporuje, protože za každého umístěného psa jim platí cca 1700Kč měsíčně.  Dále mimo zajištění veterinární péče kupuje psům, kteří jsou na ulici, krmení. Kdy pytel granulí stojí 700 - 1000Kč. Vše platí Mariam ze svého, případně využívá peněz dárců.  V současnosti má v rodinách umístěných kolem 40 psů, kteří hledají domov.

 

Příběh, který se pojí s naším nalezeným štěňátkem je dlouhý a přála bych si, kdybych tu mohla uveřejnit jeho šťastný konec, bohužel… Místo toho vás poprosím, abyste přispěli na sbírku, která by mohla ostatní psům z Gruzie, kteří mají ještě naději, ty jejich šťastné konce vytvořit. Jsou to psi, kteří by si zasloužili mnohem víc.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírkou bychom chtěli pomoci andělům, kteří se v čele s Mariam snaží situaci v Gruzii změnit. Za vybrané peníze zaplatíme toulavým psům i fenám kastrace, naočkujeme je, koupíme krmení a podpoříme výrobu boudiček do ulic, které bývají v zimě jediným psím přístřeškem. Dále sháníme dobrovolníky, kteří budou cestovat do Gruzie vozidlem a pomohli by nám s dopravou větších nástrojů do veterinárních ordinací. Tímto také prosíme o případné vybavení z veterinárních ordinací a materiály k ošetření psů i koček. Nástroje mohou být i starší, tamější veterináři, kteří spolupracují s dobrovolníky, jsou vděčni za vše i za to, co my bychom v našich podmínkách považovali již za neupotřebitelné.


Děkujeme Simona a Jíťa


Zbierku dosiaľ podporili 126 darcov

„Vánoční dárek od znesnáze21“
2 112 Kč — znesnáze21 pred mesiacom

50 Kč — Suchelovi pred 2 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

344 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Děkuji za to co děláte. ♥️“
150 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Pomáhám, kde to jde. Děkuji za Vaši neocenitelnou snahu!“
909 Kč — Monika pred 2 mesiacmi