Sytý hladovému věří! Kontejner na potraviny pro lidi v nouzi

Domažlice, Plzeňský kraj / Sbírku organizuje Diecézní charita Plzeň zc.atirahc.phcd@avorokys.eiram

{}
0 %

Sytý hladovému věří! Kontejner na potraviny pro lidi v nouzi

Vybráno 55 483 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -41 dnů
28 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Diecézní charita Plzeň pomáhá formou potravinových výdejů samoživitelům, zdravotně postiženým i psychiatrickým pacientům, lidem ve složité životní situaci i těm bez domova. Spolupracuje s Potravinovou bankou Plzeň na distribuci jídla lidem v nouzi v několika okresech Plzeňského kraje. Aby mohla rozšířit potravinovou pomoc na Domažlicku, hlásí se o vaši podporu! Ke správnému uskladnění jídla pro chudé v dostatečném množství potřebuje nový kontejner.

Výdejem potravinové pomoci je možné nejen ulehčit od materiálního strádání, ale jde i o účinnou motivaci, jak aktivně spolupracovat na zlepšení či vyřešení problémů, které jsou příčinami života na okraji společnosti. Potravinová pomoc může například významně pomoci v situaci, kdy je rodina či jednotlivec v dluhové pasti a ušetřené peníze tak mohou být využity ve prospěch splátek dluhů.

Sbírka je určena na nákup kontejneru pro uskladnění a výdej potravinové pomoci pro nejchudší obyvatele na Domažlicku. Právě tam akutně potřebují sklad na výdej potravin.

Kontejnery se osvědčily jako nejlevnější a zároveň funkční řešení již v Chebu, Plzni, Karlových Varech, Klatovech a dalších městech.

Cílová částka sbírky je 200 000 Kč, z toho cena kontejneru činí 185 000 Kč. Zbylé finanční prostředky budou využity na přípravu zpevněné plochy a umístění kontejneru k Azylovému domu v Domažlicích.

Diecézní charita Plzeň

Diecézní charita Plzeň je nestátní nezisková organizace, zastřešená Charitou Česká republika. Posláním organizace je pomoc lidem v nouzi bez rozdílu barvy pleti, náboženství či národnosti. V Diecézi plzeňské, rozkládající se na území Plzeňského a Karlovarského kraje, sama provozuje 26 sociálních služeb a charitativních projektů a podílí se na organizaci činnosti farních, oblastních a městských charit.

Kromě poskytování služeb, jako jsou například azylové domy, poradny, pečovatelské služby či sociálně terapeutické dílny, je důležitou činností Charity také potravinová pomoc pro obyvatele s velmi omezenými příjmy.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

13. 04. 2021

Děkujeme, že se podařilo vybat podstatnou část na nákup kontejneru, ve kterém budeme skladovat a distribuovat potraviny pro nejchudší lidi na Dommažlicku. Dokázali jsme spolu popřít staré pořekadlo. Mezi námi jsou i sytí, kteří hladovým věří a to nám dává naději, že náš svět může být krásnější!

Partneři sbírky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Karel Janeček - MILIONÁŘ

Patronem sbírky je matematik Karel Janeček.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Sbírku již podpořilo 30 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

500 Kč — Alena před 4 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

1 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Díky za to, co děláte 😉“
500 Kč — Josef Babor před 5 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

2 112 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Ráda přispěju na dobrou věc :-)“
333 Kč — Zuzana před 5 měsíci

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna