Školné pro Hanu Anastázii

Liberec / Sbírku organizuje Hana Neumanová

{}

Školné pro Hanu Anastázii

0 %

Vybráno 24 000 Kč z 24 000 Kč
Zbývá -749 dnů
Sbírka byla ukončena 27. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Hanka, je mi 45 let a už dlouhé roky jsem máma samoživitelka a 2 roky i babička. Mám 3 děti. Syn je již dospělý, je mu 27 let a má svou rodinu. Společně se mnou žijí dvě dcery. Tereza 22let a Hana Anastázie 18 let.

Tereza byla při porodu přidušená a to má pro její život vážné následky. Má IQ 69, je mentálně retardovaná. V říjnu byla podána žádost o znovuschválení příspěvku na péči, který jí byl v 18ti odebrán. V prosinci 2021 jsme ve spolupráci s organizací Focus podali žádost o omezení ke způsobilosti k právním a jiným úkonům – to je zatím v řešení. Nezvládne jednání na úřadech, ani péči o syna, ale umí číst, trochu počítat.

Tereza je maminkou 2letého chlapečka Sebastiena. Otec není uveden v rodném listu a momentálně je ve výkonu trestu. Je mnou podaná žádost o svěření vnuka Sebastiena do pěstounské péče. Tereza je soběstačná jen ve velmi málo věcech. Potřebuje dopomoc v péči o dítě, v přípravě jídla, není schopna ani sama s dítětem chodit na procházky, jenom na zahradu. Komunikuje, vypadá moc hezky, ale v hlavě to má jinak. Občas umí být zlá i agresivní vůči nám všem, což je dáno její diagnózou.

Moje přítomnost je tak nutná neustále. Nemohu chodit do práce a dohlížím na ni i na malého.

Moje druhá dcera Hana Anastázie, studuje obchodní akademii v Praze a je ve 2. ročníku střední školy. Trpí sociální fobií. V 10 letech přišla o otce, spáchal sebevraždu, a od té doby se dcera uzavřela.

Museli jsme hledat střední školu, na které by bylo možno studovat distančně. Hana se uzavírá před světem. Do školy bude jezdit 2x v roce na rozdílové zkoušky, jinak studuje z domova. Vyjít mezi lidi jí nevadí jen v případě, že jsou cizí, a že je už nikdy nepotká. Pravidelné setkávání se spolužáky nezvládá. V nejužším rodinném kruhu je to v pořádku.

Chtěla bych Vás poprosit o příspěvek na školné pro dceru Hanu. Školné je 24 000 na 1 rok. Já si jej s ohledem na péči o Terezu a svého vnuka nemohu dovolit, ale nechci bránit druhé dceři v dobrém vzdělání. Je pilná, inteligentní a opravdu se snaží.

Děkuji každému z Vás, kdo nám pomůže. Hanka

Sbírku již podpořilo 4 dárců

22 154 Kč — Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o. před 2 lety

252 Kč — Martin Bauer před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety