Kočičky z azylu Znojemsko nás potřebují! Pomozme

Znojmo, Prosiměřice / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Kočičky z azylu Znojemsko nás potřebují! Pomozme

0 %

Vybráno 109 201 Kč z 144 000 Kč
Zbývá -23 dnů
Sbírka byla ukončena 30. dubna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme Kočičí azyl Znojemsko – soukromá organizace Patricie Vítové, který zde téměř jako jediný na Znojemském okrese pomáhá kočičkám v nouzi. 

Azyl slouží primárně pro handicapované kočičky po vážných úrazech, jako je střet s autem a jiných nehodách ve venkovním prostředí. 

Staráme se i o krmná místa bezprizorních koček, kterým pomáháme zajišťovat krmení a hledáme nové domovy.

Fungujeme v domácnosti Patricie Vítové, která zajišťuje sama veškerý chod azylu a má za tím účelem 2 zaměstnání. Veškerou práci okolo kočiček pak dělá sama, kdy se po práci stará o azylové kočičky, jezdí na veteriny s marody, provádí odchyty vážně nemocných koček, vyzvedává věci do aukcí a mnoho dalších a dalších věcí. Čas od času jí vypomáhají dobrovolníci a největší oporou je jí momentálně veterinářka Jana Kalendová, která nás přijímá často po své pracovní době, aby kočičky zachránila. Faktury za léčbu nemocných se den ode dne navyšují, a opravdu moc prosíme naše příznivce a milovníky chlupáčků o jakoukoli finanční pomoc. Částka už přesáhla 100 tisíc. 

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na veterinární péči pro kočičky.

Momentálně opravdu nestíháme, v našich rukou se nám střídá rekordní množství koťat. Koťata odchovaná na lahvičce, které někdo vyhodil do pole, než aby vykastroval kočku, dále nemocná koťata, zraněná a v tomto období promrzlá z venku, a s minimální šancí na přežití.

Jednu kalamitu střídá druhá.

Na veterině jsme téměř denně, někdy i 2krát, a nebýt obětavé naší paní veterinářky Jany Kalendové ve Vícenicích, některá by ani nežila. 

Každý den běží pračka pomalu nonstop, ruce máčíme v dezinfekci, jen aby nedošlo k přenesení možné infekce, nebo té nejhorší, co může v kočičím světe existovat, kočičího moru –panleukopenie. Bohužel, díky lhostejnosti ostatních lidí, s ní bojujeme neustále a musíme být velmi opatrné a pečlivě dodržovat hygienické zásady. Například auta musíme po každém převozu vysvítit germicidní lampou, a až potom auto může teprve převážet jiné kočičky. 

Jsme unavené, vyčerpané a už se začíná vytrácet i to světlo na konci tunelu. Opravdu považujeme letošní rok za jeden z nejhorších, co se týká přemnožených a nemocných koťat, ortopedických operací a starých nechtěných kočiček. 

Budeme vám moc vděční, když nám pomůžete pečovat o nalezence i nadále 😻. – Děkujeme.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Partneři sbírky 1

160

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 160

Sbírku již podpořilo 169 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Děkuji za to, co děláte ❣️“
300 Kč — Petra Kučerová před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„😻“
500 Kč — Petr Zeman před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Jste zlatí “
1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem