Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!

Holice v Čechách / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!

0 %

Vybráno 1 476 713 Kč z 200 000 Kč
Zbývají 3 dny
Sbírka byla ukončena 24. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Životy mé kamarádky a její dcery Valinky se obrátily naruby, když se 14letá Valinka plná energie a snů musela vyrovnat s těžkou životní zkouškou, která by zlomila i mnohem staršího a zkušenějšího člověka. Po závažném onemocnění a amputaci končetin se tato dívenka s odvahou snaží vrátit k běžnému životu. Podpořme ji!

Valinka byla vždycky usměvavá, šikovná a hodná dívka. Od útlého věku se věnovala tanci a chystala se na střední školu cestovního ruchu. Měla před sebou celý život plný možností a snů.

16. prosince 2023, pouhý týden před Vánocemi, se však Valince udělalo náhle špatně.

Začala se dusit, bolela ji hruď a stěžovala si na necitlivost končetin. Už na pohotovosti bylo jasné, že se jedná o něco vážného.

Následovala zdrcující zpráva, že šance na její přežití je mizivá.

Valinka se ale nevzdala! I přes těžké následky, s nimiž se probrala z umělého spánku, bojovala jako lvice. V důsledku infekce a nedostatečného prokrvení končetin musela podstoupit amputaci: obě nohy byly odebrány pod kolenem, na pravé ruce došlo k amputaci do půlky dlaně a levá ruka byla zkrácena o prsty.

Valinka strávila v nemocnici 4 dlouhé měsíce. Musela přerušit studium a vyrovnat se s traumatem z těžké nemoci a amputace.

I přes všechny těžkosti se nevzdává a s neuvěřitelnou odvahou a optimismem se snaží vrátit k běžnému životu. Valinka touží zase dovádět se svými kamarády a sestřičkami, vrátit se do školy, tančit, cestovat. Její maminka ví, že to pro Valinku bude nesmírně náročná cesta.

V prvních měsících po návratu domů bude Valinka potřebovat 24hodinovou pomoc a podporu, pro rodinu je tak situace, kde je maminka na mateřské naprosto vypjatá a dívenka bude potřebovat pomoc s uhrazením zdravotních nákladů.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na zlepšení Valinky zdravotního stavu.

Vaším darem jí darujete nejen rehabilitace, na všechny potřebné zdravotní pojišťovna nepřispívá a další potřebné pomůcky a terapie, které pomohou Valince znovu se hýbat a osvojit si pohyb s protézami. Kvalitní protézy končetin jsou pro Valinčinu mobilitu a nezávislost klíčové.

Rodina vám bude velmi vděčná za jakoukoli pomoc.

Díky Vám všem !!!

26. 04. 2024

Moc děkujeme, jmenem Valinky i celé jeji rodiny, behem tech nekolika malo hodin, co sbirka bezi, se nam podarilo splnit, resp.dokonce presahnout cilovou castku! 🙏 Sbirka každopádně pokračuje, je mozne i nadale prispivat na dalsi vydaje, ktere bude rodina potrebovat v nasledujicich mesicich/letech Valince hradit❤️

Jeste jednou velke diky vsem🙏🍀 

Partneři sbírky 2

3017

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3017. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Lemniskata.cz

Partnerem sbírky je e-shop lemniskata.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 1824 dárců

„Svatý páter Pio: „V utrpení je Pán Ježíš blíž, dívá se a je tím, který přichází, aby žebral o bolest a slzy; potřebuje je pro duše.““
1 500 Kč — 33 před týdnem

252 Kč — Zlatka před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Děkuji za to že dáváš příklad nevzdávat se. “
273 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

30 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„QR platby ze dne 3.6.-9.6.2024“
11 133 Kč — QR platby před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

200 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny