Trenažér pro Petyho

Radonice / Sbírku organizuje Vladimíra Veselá

{}

Trenažér pro Petyho

0 %

Vybráno 131 903 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -1063 dnů
Sbírka byla ukončena 15. srpna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Jaroslav Petrželka, je mi 33 let, pro všechny své kamarády jsem Pety. Už odmalička jsme s bratrem Lukášem jezdili na motorce po lesích či závodech. Moje vášeň se mi však stala osudnou.

V srpnu 2020 jsem měl těžkou nehodu. Nikdo za to nemohl, jenom já sám. Vrtulník mě transportoval do Plzně, kde mě dávali dlouho dohromady, poté jsem putoval do Prahy, abych se pomalu naučil žít se svým trvalým postižením – přerušenou míchou. Vím tedy, že na vozíku už zůstanu.  

Nic však nevzdávám a pracuji na svém návratu do běžného života. Mám štěstí, můj šéf už vymýšlí, jak mi přizpůsobí stroj, abych mohl pracovat dál a postarat se o rodinu. Možná to tak mělo být. Měl jsem si třeba uvědomit, že moje místo není na motorce, ale v rodině, na výletech s dětmi a ženou, kterou miluji a která si zaslouží, abych ji na rukou nosil.   

Nechci být odkázaný jenom na pomoc ostatních. Jsem silný a odhodlaný to nevzdávat a žít spokojený život s co největší mírou samostatnosti, soběstačnosti a sebeobsluhy. K tomu mi pomůže multifunkční trenažér.

Zapůjčil jsem si ho, abych si ho vyzkoušel a je to úžasný stroj. S ním budu denně rehabilitovat a posilovat tělo i ducha.   

Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mě nenechají padnout. Moje velká láska Denisa je mi tou největší oporou. Od začátku mého pobytu v nemocnici zůstala na všechno sama – v nedokončeném domě, na rodičovské dovolené, se dvěma dětmi, s nutnou opravou střechy, zimou na krku a neočekávanou těžkou covidovou dobou.  

Najednou jsme však zjistili, že máme okolo sebe spoustu skutečných přátel a lidí, na které se můžeme spolehnout. Kamarádi ihned dokončili nutnou opravu plotu k sousedům, jiní se pustili do nové střechy. Kamarádky začaly prodávat svoje rukodělné výrobky, aby nám finančně pomohly. Můj zaměstnavatel pomáhal mojí rodině, když jsem byl v nemocnici.

Další kamarád celou zimu vozil uhlí a čistil kotel v našem domě, aby to nezbylo na Denisu. Bratr mi připravil bezbariérovou ložnici s koupelnou. Všichni moji blízcí se mi snaží pomáhat, a tak na sobě musím také hodně pracovat. Ještě je potřeba zařídit hodně práce na domě, ale to už zvládnu sám, i když z vozíku. Budu na to silnější z trenažéru.  

Moc děkuji všem, kteří mi pomohou dostat se blíž k tomuto stroji a také děkuji všem cyklistům, kteří pojedou Peloton naděje 2021 právě za můj trenažér. 


Velké poděkování

17. 08. 2021

Vážení a milí naši dárci,

ze srdce Vám všem moc děkujeme. Sbírka byla ukončena a my nepřestáváme věřit, že se to povedlo. Již brzy bude trenažér na místě a ještě zbyde na rehabilitační pomůcky.

Děkujeme, jste velmi laskaví.

Pety s rodinou

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM, MILÍ DÁRCI!

25. 06. 2021

Moc děkujeme všem dárcům, jste opravdu neskuteční!

Ještě nezačal Peloton naděje 2021 a už jsme v cíli sbírky. Rozhodl jsem se, že se fakt pustím do sportování, a tak jsem úspěšně zvládl svůj první biatlon - trenažér a střelbu. Obstáli jsme, byli jsme na krásném šestém místě ze čtrnácti. Sbírka poběží ještě 53 dní a my stále nemůžeme uvěřit, že nám tolik lidí chce pomoct. Trenažér už máme objednaný a finance, které budou navíc případně využijeme na další rehabilitační podporu.

Biatlon

25. 06. 2021

Pár vzpomínek na Biatlon...

Sbírku již podpořilo 89 dárců

2 000 Kč — Hana a Lumír před 3 lety

„Kámo držte se.“
2 300 Kč — Vojtové a holky před 3 lety

„Jsme tu pro tebe “
10 000 Kč — Rodiče před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Petr Mareš před 3 lety

„Hlavně si nepřestavej veřit!“
778 Kč — Jirka Boček před 3 lety

1 000 Kč — Lopraisovi z Hradce před 3 lety

„🍀🍀🍀“
373 Kč — Katka Jelínková před 3 lety

2 000 Kč — heppy s Natkou před 3 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety