Trenažér pro Petyho

Radonice / Sbírku organizuje Vladimíra Veselá zc.manzes@alesevarimidalv

{}
0 %

Trenažér pro Petyho

Vybráno 127 903 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 11 dnů
128 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Jaroslav Petrželka, je mi 33 let, pro všechny své kamarády jsem Pety. Už odmalička jsme s bratrem Lukášem jezdili na motorce po lesích či závodech. Moje vášeň se mi však stala osudnou.

V srpnu 2020 jsem měl těžkou nehodu. Nikdo za to nemohl, jenom já sám. Vrtulník mě transportoval do Plzně, kde mě dávali dlouho dohromady, poté jsem putoval do Prahy, abych se pomalu naučil žít se svým trvalým postižením – přerušenou míchou. Vím tedy, že na vozíku už zůstanu.  

Nic však nevzdávám a pracuji na svém návratu do běžného života. Mám štěstí, můj šéf už vymýšlí, jak mi přizpůsobí stroj, abych mohl pracovat dál a postarat se o rodinu. Možná to tak mělo být. Měl jsem si třeba uvědomit, že moje místo není na motorce, ale v rodině, na výletech s dětmi a ženou, kterou miluji a která si zaslouží, abych ji na rukou nosil.   

Nechci být odkázaný jenom na pomoc ostatních. Jsem silný a odhodlaný to nevzdávat a žít spokojený život s co největší mírou samostatnosti, soběstačnosti a sebeobsluhy. K tomu mi pomůže multifunkční trenažér.

Zapůjčil jsem si ho, abych si ho vyzkoušel a je to úžasný stroj. S ním budu denně rehabilitovat a posilovat tělo i ducha.   

Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mě nenechají padnout. Moje velká láska Denisa je mi tou největší oporou. Od začátku mého pobytu v nemocnici zůstala na všechno sama – v nedokončeném domě, na rodičovské dovolené, se dvěma dětmi, s nutnou opravou střechy, zimou na krku a neočekávanou těžkou covidovou dobou.  

Najednou jsme však zjistili, že máme okolo sebe spoustu skutečných přátel a lidí, na které se můžeme spolehnout. Kamarádi ihned dokončili nutnou opravu plotu k sousedům, jiní se pustili do nové střechy. Kamarádky začaly prodávat svoje rukodělné výrobky, aby nám finančně pomohly. Můj zaměstnavatel pomáhal mojí rodině, když jsem byl v nemocnici.

Další kamarád celou zimu vozil uhlí a čistil kotel v našem domě, aby to nezbylo na Denisu. Bratr mi připravil bezbariérovou ložnici s koupelnou. Všichni moji blízcí se mi snaží pomáhat, a tak na sobě musím také hodně pracovat. Ještě je potřeba zařídit hodně práce na domě, ale to už zvládnu sám, i když z vozíku. Budu na to silnější z trenažéru.  

Moc děkuji všem, kteří mi pomohou dostat se blíž k tomuto stroji a také děkuji všem cyklistům, kteří pojedou Peloton naděje 2021 právě za můj trenažér. 


VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM, MILÍ DÁRCI!

25. 06. 2021

Moc děkujeme všem dárcům, jste opravdu neskuteční!

Ještě nezačal Peloton naděje 2021 a už jsme v cíli sbírky. Rozhodl jsem se, že se fakt pustím do sportování, a tak jsem úspěšně zvládl svůj první biatlon - trenažér a střelbu. Obstáli jsme, byli jsme na krásném šestém místě ze čtrnácti. Sbírka poběží ještě 53 dní a my stále nemůžeme uvěřit, že nám tolik lidí chce pomoct. Trenažér už máme objednaný a finance, které budou navíc případně využijeme na další rehabilitační podporu.

Biatlon

Biatlon

25. 06. 2021

Pár vzpomínek na Biatlon...

Biatlon

Biatlon

25. 06. 2021

Jsme na 6. místě!

Sbírku již podpořilo 88 dárců

„Přejeme hodně hodně sil a držíme palce ❤️“
1 000 Kč — Garayovci před 2 týdny

5 000 Kč — Karel Eder před měsícem

„Když nemůžeš, tak přidej ☺.Hodně štěstí. ☺“
10 000 Kč — Petrovcovi před měsícem

„Držím vám palce.“
200 Kč — Marie Veselá před měsícem

1 000 Kč — Vrbovi před měsícem

1 221 Kč — Roman Beybel před měsícem

„Járo drž se. Přijedu se na to kouknout:-)“
4 000 Kč — Vilda s rodinou před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

998 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 000 Kč — Hana a Lumír před měsícem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti
5 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Osobní asistence pro Kristýnu
42 %

Osobní asistence pro Kristýnu