Šance pro děti: Bezpečný domov bez násilí

Ústí nad Labem / Sbírku organizuje Spirála z.s.

Šance pro děti: Bezpečný domov bez násilí

0 %

Vybráno 9 458 Kč z 248 832 Kč
Zbývá -1101 dnů
Sbírka byla ukončena 18. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme nezisková organizace Spirála. Před dvaceti lety jsme jako první v Ústeckém kraji začali poskytovat bezplatné služby všem lidem v krizových životních situacích. Od roku 2007 pomáháme také obětem domácího násilí.

Jen za poslední rok jsme řešili více než čtyři stovky případů násilí v rodinách. A protože svědky hádek a fyzického násilí jsou také děti, rozhodli jsme se zajistit obětem domácího násilí také bezpečný domov. Myšlenka, kterou jsme měli delší dobu v hlavě, dostává konkrétní podobu.

Dům s pěti startovacími byty pro samoživitele s dětmi…

Dům jsme koupili a interiéry opravujeme částečně z dotace a také z darů soukromých osob a firem. Původně krásný historický objekt byl zcela zdemolován, ale dali jsme mu „druhou šanci“. Provedli jsme rozsáhlé vnitřní úpravy, takže už teď je v něm pět zrekonstruovaných bytů, které jsou prakticky připravené k nastěhování. Ale samotný dům ještě potřebuje fasádu. Na tyto poslední stavební práce nám chybí finance. Přejeme si, aby dům nebyl „popelkou“, ale vytouženým snem - novým začátkem rodiče s dětmi...

Bez vás - dárců - to sami nezvládneme! Každý váš příspěvek na dokončení stavebních prací je střípkem do příběhů konkrétních dětí. Díky vám budeme moci proměnit jejich naději na klidné dětství v reálnou šanci na bezpečí nového domova…

Děkujeme všem. Velice si vážíme vašeho zájmu

Spirála je příležitost a zároveň cesta z krizové situace, do které se může dostat každý. Je odrazovým můstkem k pozitivním změnám v rodině, ve vztazích i osobním životě.

Spirála

Spirála je zřizovatelem Centra krizové intervence a Intervenčního centra, které pokrývá potřeby občanů nejen Ústí nad Labem, ale i Ústeckého kraje. Od roku 1998 nabízí aktivity v oblasti sociálních služeb, vzdělávání odborníků, profesionálů – poskytovatelů jiných služeb a také vzdělávání veřejnosti, pomocí společenských akcí.

Nabízí nonstop linku pomoci, na kterou se dovoláte z každé vesnice i města na Ústecku. Dále osobní konzultace a krizová lůžka pro osoby, které se nacházejí ve složité životní situaci. Mimo jiné nabízí i poradnu pro jednotlivce či celé rodiny, právní a sociální poradenství i stěžejní terénní krizový tým pro osoby, které se ocitají v obtížných situacích.

Poděkování všem dárcům

02. 08. 2021

Znesnáze21 a naši příznivci pomohli získat Spirále 9.080 Kč na prostupné bydlení v Ústí nad Labem pro rodiče samoživitele nebo děti z dětských domovů.

Velice děkujeme platformě Znesnáze21 za pomoc při oslovení dárců a jejich profesionální služby.

Děkujeme též všem dárcům, velice si vážíme Vaší pomoci.

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Simona Kijonková

Patronem sbírky je podnikatelka Simona Kijonková.

Sbírku již podpořilo 16 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce vám a především těm, kterým pomáháte“
373 Kč — Pavel S. před 3 lety

„Děkujeme za natáčení a držíme palce! Petra z produkce“
1 221 Kč — NOW Productions před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety