Šance pro děti: Bezpečný domov bez násilí

Ústí nad Labem / Organizer: Spirála z.s. zc.lu-alarips@ci.icuodev

0 %

Šance pro děti: Bezpečný domov bez násilí

Amount raised 9 458 Kč of 248 832 Kč goal
Left -1016 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 18. May 2021

Help by sharing

Jsme nezisková organizace Spirála. Před dvaceti lety jsme jako první v Ústeckém kraji začali poskytovat bezplatné služby všem lidem v krizových životních situacích. Od roku 2007 pomáháme také obětem domácího násilí.

Jen za poslední rok jsme řešili více než čtyři stovky případů násilí v rodinách. A protože svědky hádek a fyzického násilí jsou také děti, rozhodli jsme se zajistit obětem domácího násilí také bezpečný domov. Myšlenka, kterou jsme měli delší dobu v hlavě, dostává konkrétní podobu.

Dům s pěti startovacími byty pro samoživitele s dětmi…

Dům jsme koupili a interiéry opravujeme částečně z dotace a také z darů soukromých osob a firem. Původně krásný historický objekt byl zcela zdemolován, ale dali jsme mu „druhou šanci“. Provedli jsme rozsáhlé vnitřní úpravy, takže už teď je v něm pět zrekonstruovaných bytů, které jsou prakticky připravené k nastěhování. Ale samotný dům ještě potřebuje fasádu. Na tyto poslední stavební práce nám chybí finance. Přejeme si, aby dům nebyl „popelkou“, ale vytouženým snem - novým začátkem rodiče s dětmi...

Bez vás - dárců - to sami nezvládneme! Každý váš příspěvek na dokončení stavebních prací je střípkem do příběhů konkrétních dětí. Díky vám budeme moci proměnit jejich naději na klidné dětství v reálnou šanci na bezpečí nového domova…

Děkujeme všem. Velice si vážíme vašeho zájmu

Spirála je příležitost a zároveň cesta z krizové situace, do které se může dostat každý. Je odrazovým můstkem k pozitivním změnám v rodině, ve vztazích i osobním životě.

Spirála

Spirála je zřizovatelem Centra krizové intervence a Intervenčního centra, které pokrývá potřeby občanů nejen Ústí nad Labem, ale i Ústeckého kraje. Od roku 1998 nabízí aktivity v oblasti sociálních služeb, vzdělávání odborníků, profesionálů – poskytovatelů jiných služeb a také vzdělávání veřejnosti, pomocí společenských akcí.

Nabízí nonstop linku pomoci, na kterou se dovoláte z každé vesnice i města na Ústecku. Dále osobní konzultace a krizová lůžka pro osoby, které se nacházejí ve složité životní situaci. Mimo jiné nabízí i poradnu pro jednotlivce či celé rodiny, právní a sociální poradenství i stěžejní terénní krizový tým pro osoby, které se ocitají v obtížných situacích.

Poděkování všem dárcům

02. 08. 2021

Znesnáze21 a naši příznivci pomohli získat Spirále 9.080 Kč na prostupné bydlení v Ústí nad Labem pro rodiče samoživitele nebo děti z dětských domovů.

Velice děkujeme platformě Znesnáze21 za pomoc při oslovení dárců a jejich profesionální služby.

Děkujeme též všem dárcům, velice si vážíme Vaší pomoci.

Patrons 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Simona Kijonková

Patronem sbírky je podnikatelka Simona Kijonková.

16 donations

250 Kč — :) 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Děkuji za to, co děláte. :-) Žádný člověk by si tímhle neměl projít, ale když už se stane, díky vám bude mít šanci na nový start. ”
250 Kč — Barbora 3 years ago

330 Kč — Anonymous donor 3 years ago

4 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished