Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině

Praha / Sbírku organizuje Monika Vilímová

{}

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině

0 %

Vybráno 2 736 186 Kč z 3 000 000 Kč
Zbývá -349 dnů
Sbírka byla ukončena 09. června 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Michal je trenér, kouč, úspěšný atlet, celoživotní optimista a člověk, který stran životosprávy v podstatě nikdy nešlápl vedle. Nikdy nepil alkohol, nekouřil a nad jeho fyzickou i mentální kondicí zůstává rozum stát. Setkání s ním změnilo životy mnoha desítkám lidí, kteří se sebou chtěli něco udělat. Ať už to byl běh, koloběh, běžky nebo otužování, dokázal nás všechny vést za hranice vlastních možností.

V létě 2021 si Michal vzal Petru a společně se těšili na narození miminka.

V září ale Michal při soustředění v italském Livignu zkolaboval a lékaři mu později diagnostikovali rakovinu plic ve 4. stadiu.

Od té doby absolvoval několik druhů léčby, z nichž bohužel ne všechny vedly ke zlepšení stavu. V současné době jsou všechny možnosti Michalovy léčby hrazené pojišťovnou bohužel vyčerpané. Další léčbu, která může zpomalit postup jeho nemoci, si tedy musí hradit sám.

Měsíční náklady na léčbu jsou 140 000 Kč.

Michal v životě nebojuje poprvé. V 21 letech mu lékaři diagnostikovali Bechtěrevovu nemoc, chronické onemocnění, které vede ke ztuhnutí páteře.

Ač mu lékaři řekli, že Bechtěrev znamená konec jeho atletické kariéry, žádný konec se nekonal.

Michal absolvoval biologickou léčbu a protože od té doby každé ráno hodinu poctivě cvičí, projevy této nemoci jsou u něj minimální. Dnes je mu 40 let.

Stejně jako se ani na vteřinu nevzdal tenkrát, nevzdal se ani v momentě, když se dozvěděl, že má rakovinu. Lékaři nejprve odhadovali, že Michalovi zbývá měsíc života. Z měsíce je v tuhle chvíli měsíců už 17 a my doufáme, že jich Michala stále hodně čeká.

Jak sbírka pomůže?

Peníze ze sbírky by Michal a jeho rodina použili na náklady související s léčbou, rehabilitaci a odlehčovací služby, které budou potřeba. Chceme prodloužit společný čas Michalovi, Petře a Matteovi.

A děkujeme, že nám pomůžete!

Poděkování a nejsmutnější zpráva

12. 06. 2023

Milí dárci, bohužel vám přinášíme tu nejsmutnější zprávu. V sobotu nás Michal opustil. Věděl, jak moc jste ho na jeho cestě chtěli podpořit a moc si toho vážil. Zůstala tu po něm Péťa s ročním Matteem na mateřské dovolené. Tatínka a milujícího muže jim bohužel nikdo nevrátí, ale vaše dary pomohou ubrat alespoň každodenní starosti. 

Děkujeme.

Jste úžasní !!!

04. 05. 2023

Všem dárcům ze srdce děkujeme. S úžasem jsme sledovali jakou rychlostí se sbírka pro Michala plní. Finance které pokryjí Michalovu roční léčbu se už sešly. Vy ale stále nepřestáváte přispívat a proto jsme navýšili cílovou částku sbírky na 3 000 000 Kč. Prostředky navíc pomohou Michalově rodině v době, kdy on sám může pracovat jen v omezené míře a kdy je zároveň Péťa s ročním Matteem na mateřské dovolené. Společně jim můžeme ubrat ještě trochu každodenních starostí.

Monika 

Partneři sbírky 2

Monika Vilímová2

Organizátorem a partnerem sbírky je Monika Vilímová, záchranářka ZZS

Lemniskata.cz

Partnerem sbírky je e-shop lemniskata.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 2633 dárců

„Seš nejlepší kouč, drž se!“
500 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

76 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

111 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Honza před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Péťa před rokem