Nový začátek pro Markétu a Toníka

Praha 2 / Sbírku organizuje Ida Křížová zc.manzes@avozirk.adi

{}
0 %

Nový začátek pro Markétu a Toníka

Vybráno 171 100 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 34 dnů
86 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Přátelé, pomozte Toníkovi a Markétě vykročit do nové etapy jejich života. Přemek, milující táta a manžel, před několika dny zemřel. S onkologickým onemocněním statečně bojoval pět let. Odešel v lásce, doma, mezi svými nejbližšími, tak jak si moc přál.

Pro celou rodinu znamenala jeho nemoc dlouhé období naděje a strachu. Potýkali se s šílenou finanční nejistotou, protože Přemkovi zdravotní stav nedovoloval naplno pracovat a byla období, kdy byl úplně bez příjmu. Markéta se stala tahounem rodiny psychicky i ekonomicky. Vycházeli každý měsíc jen tak tak. Jakýkoliv mimořádný výdaj byl stres z dluhů, spoření na budoucnost absolutně nemožné. Markéta měla tolik starostí, že doteď nechápeme, kde brala sílu to všechno unést.

Markéta s Toníkem zůstanou bydlet v nájemním bytě, který by si zasloužil dílčí rekonstrukci. Toník si strašně přeje nově zařídit pokoj - bez medvědů a Spidermanů, už se z něj stal teenager. Přenechal ten svůj původní tatínkovi, aby v něm mohla být polohovací postel a měl co nejvíc klidu na odpočinek. Tam, kde tatínek zemřel, nechce být a my to všichni chápeme. Markéta proto v rámci bytu vymyslela skvělou rošádu, ale je potřeba nějaký nábytek dokoupit, nově vymalovat apod. Čím dřív, tím líp.

A je ještě jedna praktická hmotná věc, kterou by si oba dva moc přáli a hodně jim usnadní život. Nějaké malé auto v lepším stavu, než jejich dosluhující, kterým by se daleko nedostali. Chtějí spolu jezdit za babičkami, za rodinou na Moravu, na výlety, za kamarády na víkendy nebo na dovolenou.

Markéta s Toníkem prostě potřebují změnu a nové životní impulsy. Jsme parta přátel a rodinných blízkých a moc si přejeme vidět Markétu a Toníka se zase smát a těšit se ze života. Jejich příběh nám ukázal, že lásku, zdraví a odvahu přijmout i ty nejtěžší životní lekce si za peníze nikdo nekoupí. Ale jsou chvíle, kdy peníze můžou v něčem pomoci – a ta je právě teď. Připojte se k nám!

Sbírku již podpořilo 77 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ahoj v lepších časech. “
2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Hodně sil vám oběma“
121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
16 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
26 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
55 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí