Nový začátek pro Markétu a Toníka

Praha 2 / Sbírku organizuje Ida Křížová

{}

Nový začátek pro Markétu a Toníka

0 %

Vybráno 201 373 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -1244 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Přátelé, pomozte Toníkovi a Markétě vykročit do nové etapy jejich života. Přemek, milující táta a manžel, před několika dny zemřel. S onkologickým onemocněním statečně bojoval pět let. Odešel v lásce, doma, mezi svými nejbližšími, tak jak si moc přál.

Pro celou rodinu znamenala jeho nemoc dlouhé období naděje a strachu. Potýkali se s šílenou finanční nejistotou, protože Přemkovi zdravotní stav nedovoloval naplno pracovat a byla období, kdy byl úplně bez příjmu. Markéta se stala tahounem rodiny psychicky i ekonomicky. Vycházeli každý měsíc jen tak tak. Jakýkoliv mimořádný výdaj byl stres z dluhů, spoření na budoucnost absolutně nemožné. Markéta měla tolik starostí, že doteď nechápeme, kde brala sílu to všechno unést.

Markéta s Toníkem zůstanou bydlet v nájemním bytě, který by si zasloužil dílčí rekonstrukci. Toník si strašně přeje nově zařídit pokoj - bez medvědů a Spidermanů, už se z něj stal teenager. Přenechal ten svůj původní tatínkovi, aby v něm mohla být polohovací postel a měl co nejvíc klidu na odpočinek. Tam, kde tatínek zemřel, nechce být a my to všichni chápeme. Markéta proto v rámci bytu vymyslela skvělou rošádu, ale je potřeba nějaký nábytek dokoupit, nově vymalovat apod. Čím dřív, tím líp.

A je ještě jedna praktická hmotná věc, kterou by si oba dva moc přáli a hodně jim usnadní život. Nějaké malé auto v lepším stavu, než jejich dosluhující, kterým by se daleko nedostali. Chtějí spolu jezdit za babičkami, za rodinou na Moravu, na výlety, za kamarády na víkendy nebo na dovolenou.

Markéta s Toníkem prostě potřebují změnu a nové životní impulsy. Jsme parta přátel a rodinných blízkých a moc si přejeme vidět Markétu a Toníka se zase smát a těšit se ze života. Jejich příběh nám ukázal, že lásku, zdraví a odvahu přijmout i ty nejtěžší životní lekce si za peníze nikdo nekoupí. Ale jsou chvíle, kdy peníze můžou v něčem pomoci – a ta je právě teď. Připojte se k nám!

Poděkování

13. 12. 2020

Moji drazí kamarádi, přátelé a vy všichni, kteří jste se zapojili do sbírky, i když se ani osobně neznáme. Chtěla bych vám poděkovat za to, že jste se rozhodli nás s Tondou podpořit. Jsem velmi dojatá. Když mi Ida sdělila, že chce založit tuto sbírku, byla jsem z toho upřímně v rozpacích. Nejsem zvyklá a neumím přijímat dary (a toto je dar opravdu veliký). Navíc mám pocit, že je mnoho lidí, kteří potřebují pomoc naléhavěji než my dva, což je dobře vidět i na této platformě. O to větší je pro mě překvapení, že se díky vám všem podařila vybrat takto vysoká částka. S obrovskou vděčností, pokorou a dojetím ji přijmu a budu se snažit i díky těmto penězům nastartovat pro sebe a Tonyho veselejší etapu našeho života. Poslední roky byly dost náročné a poslední měsíce, než manžel zemřel, mě stály opravdu hodně psychických i fyzických sil. Díky tomu všemu, co se u nás v rodině dělo, jsem si ale naplno mohla uvědomit, že to nejdůležitější v životě jsou mezilidské vztahy a že já mám obrovské štěstí. Dostala jsem od svých přátel tolik podpory, péče a lásky, že jsem byla schopná to zvládnout. To oni mě drželi. Musím tady poděkovat i domácímu hospicu Cesta domů, díky kterému mohl Přemek odejít důstojně a doma mezi námi, tak jak si to přál. Velký obdiv chci také vyjádřit svému synovi, který teprve ve věku 11 let zvládnul odchod svého tatínka velmi dospěle a moudře, přestože to pro něj byla a je nesmírná ztráta, kterou v životě bude ještě mnohokrát bolestně prožívat. Má můj velký respekt.  

Není bohužel v mých silách poděkovat každému z vás jednotlivě, a proto prosím přijměte ode mne poděkování alespoň touto cestou. Mám opravdu dobrý pocit z toho, kolik je lidí, kteří nejsou lhostejní a mají chuť pomáhat. Všem vám přeji, aby se vám dobře dařilo a abyste kolem sebe měli hodné lidi tak jako my s Toníkem. A hlavně vám přeji, abyste byli zdraví a měli veselou mysl.

S úctou a láskou,

Markéta

Sbírku již podpořilo 92 dárců

„Ať se Vám dobře daří! Krásný nový rok přejeme! :)“
1 000 Kč — Ondřej a Mónica před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Veselé Vánoce!“
2 391 Kč — BezvaRuce.cz Jiří Malyška před 3 lety

1 000 Kč — Anička a Martin před 3 lety

1 000 Kč — Hartlovi před 3 lety

20 000 Kč — yage organics s.r.o. před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

212 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety