Naléhavá prosba. Samoživitelce Báře hrozí vystěhování

Bzenec / Sbírku organizuje Barbora Giňová

{}

Naléhavá prosba. Samoživitelce Báře hrozí vystěhování

0 %

Vybráno 26 444 Kč z 22 906 Kč
Zbývá -660 dnů
Sbírka byla ukončena 26. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Barbora, je mi 29 let a jsem matka samoživitelka. S rok a půl starou dcerkou Laurou krátce bydlíme ve Bzenci v pronajatém jednopokojovém bytě. Dříve jsem bydlela v Uherském Ostrohu u pěstounů, teď se chci však již osamostatnit, u pěstounů bydlí ještě další děti včetně mojí starší tříleté dcery Liv, kterou mají také v péči. Až bude mladší Laura chodit do školky a budu mít zaměstnání, chci si Liv vzít zpět do své péče a budeme konečně pohromadě jako rodina. Nyní je má finanční situace ale tíživá, když přijde nenadálý výdaj, je pro můj rozpočet likvidační.

Samoživitelka bez výživného

S pěstouny máme dobré vztahy, jsou něco jako moje rodina, ale nechci jim přidělávat starosti navíc, snažím se postavit na vlastní nohy. Otec dcery se k nám nehlásí, není ani zapsaný v jejím rodném listě, takže nám zatím žádné výživné neposílá. Tuto situaci ale aktivně řeším. Soud by měl v dohledné době stanovit otci výživné, ale musí nejdříve dojít k jeho zapsání do rodného listu dcery.

Žijeme s Laurou tedy z rodičovského příspěvku ve výši 8 400 Kč, dále pobírám příspěvek na bydlení ve výši 3 482 Kč a příspěvek na dítě ve výši 630 Kč. Nájemné se zálohou na vodu činí 7 050 Kč a zálohy na energie fa EON 2 000 Kč, na starší dceru Liv přispívám každý měsíc částkou 1 000 Kč. 

V rozpočtu nám tak na ostatní věci, jako potraviny, drogerie, pleny atp. s Laurou zbývá každý měsíc 2 462 Kč.

Některé měsíce mi proto pomáhá s potravinami služba SAS RD, Centra sociálních služeb města Kyjova, Charita Kyjov a někdy moje pěstounka, kam jezdím s Laurou každých 14 dní na víkendy za dcerou Liv. Se sociální službou již delší dobu spolupracuji, pomáhají mi zvládnout moji tíživou životní situaci, proto mě i na tuto sbírku doporučili. Také mi moc pomáhají s rozvojem psychomotorických schopností dcery Laury.

Jak sbírka samoživitelce pomůže

V aktuálním bytě bydlím od srpna 2021, je to má první zkušenost se samostatným bydlením. Zálohy všechny řádně platím. Z fa EON mi přišla faktura s nedoplatkem 22 906 Kč. Celá faktura je na 40 905 Kč. Nevím, jestli jsem tolik protopila, nebo je špatně nastavený topný systém – je domluvený technik, který ho má ještě prověřovat. Částka nedoplatku je pro mě neúnosná. Finančně vycházíme jen tak tak, takže ani splátkový kalendář mojí situaci nevyřeší. Pokud budu mít dluh za energie, o bydlení s dcerou přijdeme.

Bude nás čekat putování po Azylových domech. Nemám příbuzné, kam bych se mohla s dítětem uchýlit.

V Bzenci se mi líbí. Ráda bych tu zůstala bydlet, až půjde dcera do školky, najdu si zde i práci. Teď do toho řeším vybavení bytu, nějaký nábytek jsem již při nastěhování zakoupila a něco jsem sehnala zdarma. Ale situaci nám neulehčuje ani fakt, že potraviny a drogerie se v poslední době velmi zdražily.

Proto prosím touto cestou hodné lidi o pomoc se zaplacením nedoplatku za elektřinu. 

Za Vaši pomoc předem moc děkuji. Op

Srdečné poděkování

25. 08. 2022

Z celého srdce Vám všem děkuji za laskavou pomoc. 

Děkuji také za vzkazy od dárců, které mne vždy pozitivně povzbudily.

S každou přivívající částkou, jsem se znovu a znovu dojímala, že jsou mezi námi ještě lidé ochotní pomoci cizímu člověku v jeho složité situaci.

Velký dík patří i organizátorům, kteří toto všechno umožnili. Přeji hodně sil do další práce. Těžkou situaci se nám díky Vaší pomoci snad podaří překlenout. 

Poděkování

09. 08. 2022

Chtěla bych poděkovat, těm kteří se rozhodli nás podpořit. Vážím si Vaší snahy pomoci. Poděkování patří i správcům nadace, za jejich dobrou práci.

Sbírka se neúprosně blíží ke konci, částka vybraná není. Vyjednávání o splátkovém kalendáři s fa EON selhalo, jejich nekompromisní podmínka 4 splátek, s začátkem splácení ihned, prostě nešla z jednoho příjmu splnit, a dál odmítají vyjednávat. Tak nám začínají narůstat penále. Dlužná částka je k dnešnímu dni skoro o deset tisíc vyšší.

Bydlení tedy neudržíme, nevím co nám osud dalšího přichystá.

Přikládám pro Vás ještě poslední foto dcerky. Kterou naštěstí trápí jen boule na čele a odřené kolínko.

Moje velká - malá motorkářka

23. 06. 2022

Chci se s Vámi s laskavými dárci podělit o další krásný okamžik. Hodní lidé jsou stále mezi námi! Dostaly jsme od jedné hodné paní motorku po její dcerce.

Laurinka byla z počátku nesmělá a stydlivá, ale za pár chvil byla velký profík. Tak nám teď budou letní procházky rychle ubíhat.

Z firmou EON teď vyjednávám splátkový kalendář, ale splátky mi znemožní hrazení plného nájemného. Je to začarovaný kruh. Bojím se, že garsonku neudržím. Prosím za mnou dcerku o pomoc.

Sbírku již podpořilo 37 dárců

„Držte se !“
300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

778 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Vlaďka před 2 lety

200 Kč — Jiří Šafář před 2 lety

1 000 Kč — Filip Sklenář před 2 lety

„Držím palce, Báro.“
333 Kč — Helena před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Promiň ale aspoň něco sama díly sbírce mame středu nad hlavou a jsme vděční “
30 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety