Mobilní zdravotnické a odlehčovací služby pro Marušku

Plzeň / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Mobilní zdravotnické a odlehčovací služby pro Marušku

0 %

Vybráno 42 807 Kč z 41 600 Kč
Zbývá -424 dnů
Sbírka byla ukončena 12. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maruška je pohodová a hodná slečna, která je sice upoutaná na lůžko, přesto všechno si hraje si s hračkami a orientuje se sluchem, proto ráda poslouchá písničky i různé říkanky.

O Marušku pečuji 24 hodin denně. Kvůli její tracheostomické kanyle máme velké výdaje za zdravotnické prostředky. Např. za odsávací cévky, za zvlhčovací filtry k TSK. Ale tyto pomůcky nám nestačí, a tak kupujeme další bez předpisu.

Našimi příjmy je příspěvek na péči pro IV. stupeň postižení, příspěvek na mobilitu, příspěvek na bydlení a Marušky invalidní důchod. Tyto příjmy rozhodně nepokryjí všechny Maruščiny potřeby.

Nepřetržitá péče

Bohužel ji musím velmi často odsávat, TSK jí dělá problémy, četně navštěvujeme i lékaře –především plicní, ORL. Posledních půl roku řešíme bolest pravé nohy, která je zřejmě neurologického původu. Kvůli tomu má neklidný spánek, a tak se moc nevyspím ani já, jelikož jsem Marušce k dispozici neustále. Mívá minimálně čtyři epileptické záchvaty za den a musím ji hlídat, aby si při nich neublížila. Sleduji ji prostě neustále a zároveň bez ní v podstatě nikam nemohu, alespoň tedy 1x ročně jezdím s ní a s mojí maminkou do Františkových Lázní, kde mohu podstoupit i já nějaké léčebné procedury.

Poslední dobou jsem již ale velmi unavená, jednak to zhoršuje moje revma a jednak trpím celkovým vyčerpáním.

Objevily se u mě problémy se žaludkem a nyní jsem musela podstoupit operaci šedého zákalu, který mi způsobily léky, jež jsem užívala na revma. Situace je velmi obtížná, v těchto extrémních situacích, kdy jsem byla mimo domov v nemocnici, mi pomáhal syn a maminka. Ale to není dlouhodobé a možné řešení.

Jak sbírka pomůže?

Hledala jsem odlehčovací terénní službu, ale pečovatelka se nemůže v tomto případě o Marušku starat, neboť odsávání je zdravotnických výkon. Takže ho může vykonávat pouze zdravotní sestra. Od letošního roku rozšířil mobilní hospic Domov své služby a poskytuje i tyto terénní zdravotnické služby. Tato služba stojí 320 Kč na hodinu, plus kilometrovné. Jsou jediní, kteří jsou ochotni se o dceru postarat a poskytnout ji potřebnou péči.

jsem již zoufalá a opravdu na konci svých psychických i fyzických sil a cítím, že potřebuji alespoň minimální odpočinek. Prostě jakékoliv odlehčení, které by mi dopřálo fyzický pohyb, jež mi velmi chybí i možnost být chvíli sama bez starostí o dceru, vyřídit si potřebné věci – pošta, úřady atp. 

Nelituji ani jednoho dne, kdy se o Marušku starám. Za každou pomoc odlehčení mé péče o Marušku vám z celého srdce moc děkuji.

Díky Vám všem !!!

02. 11. 2022

Chtěla bych za sebe  a za Marušku velmi poděkovat Všem štědrým dárcům, kteří nám na tuto sbírku přispěli. Velice mě překvapilo, že i v této těžké době se najde tolik dobrých a empatických lidiček, kteří jsou ochotni nám pomoci. Opravdu moc si vážím jakékoliv finanční částky, kterou jste zaslali. Díky tomu si budu moci alespoň trochu odpočinout a nabrat síly ke zvládání každodenní náročné péče o dceru.

 Maruška a maminka Iva

Sbírku již podpořilo 39 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ivo, držte se.“
288 Kč — Petra Hulínová Chrudim před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

280 Kč — Bara před rokem

1 000 Kč — Milan před rokem

„Zdravíme Ivu a Marušku ze Spáleného Poříčí :).“
500 Kč — Monika před rokem

„Hodně štěstí “
250 Kč — Feketovi před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem