Matyášovi na hipoterapii a školné

Pardubice - Zelené Předměstí / Sbírku organizuje Emilie Haničáková

{}

Matyášovi na hipoterapii a školné

0 %

Vybráno 37 343 Kč z 32 600 Kč
Zbývá -961 dnů
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Matyáš je můj 16letý syn, který u nás v Pardubicích chodí do školy Svítání. Tuto školu navštěvuje každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek dopoledne. Ve středu je doma, aby si odpočinul a nabral nové síly. I když totiž na první pohled vypadá jako zdravý kluk, bohužel to tak není.

Syn se potýká s několika zdravotními omezeními. Bojuje s epilepsií, středně těžkou mentální retardací, astmatem, vývojovou poruchou hrudníku a skoliózu. Nikam nesmí sám bez dospělé osoby. Chlapec je velmi snadno zneužitelný, důvěřivý a nedokáže rozlišit nebezpečí pocházející od různých situací a osob.

Sbírka pokryje roční hodiny hippoterapie, náklady na cestu a výbavu, kterou Matyáš potřebuje novou. Koně synovi pomáhají jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Zároveň bude výtěžek použit na 6 měsíců školného a obědů.

Škola, kam teď chodí, je pro něj ta nejvhodnější, nejspíš i právě proto si tam tak rychle zvyknul. Má tam paní učitelku, asistentky a pana asistenta. Když se mu někdo věnuje, lépe se mu pracuje, je si jistější a spokojenější. Hipoterapie mu pak pomáhá ke zklidnění, zvýšení sebedůvěry a relaxaci.

Matyáš potřebuje soustavnou péči rodiny. Já nyní pobírám pouze příspěvky a na dávky hmotné nouze vznikne naší rodině nárok až za 3 měsíce. Potom budeme moci požádat o dotované obědy a snížení školného pro Matyho, neboť na to vznikne nárok. Budeme vám moc vděční, když nám pomůžete, aby můj syn mohl i nadále navštěvovat hipoterapie a školu, kterou ve svém stavu potřebuje.

Pocit jistoty

21. 10. 2021

Matyášek byl minulou středu na koních a dochází k němu k lepšímu soustředění při pokynech od paní trenérky a lepší náladě.

Sbírku již podpořilo 52 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce :-)“
373 Kč — Pecička před 3 lety

„Matyáši, ať máš radost ze života :-)“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Výtěžek z akce Entropiq for Good!“
7 107 Kč — Entropiq před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí 🖤“
500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Jiří Novotný před 3 lety

„Pro šťastný život“
200 Kč — Petra Dohnálková s rodinou před 3 lety