Matyášovi na hipoterapii a školné

Pardubice - Zelené Předměstí / Sbírku organizuje Emilie Haničáková

{}
0 %

Matyášovi na hipoterapii a školné

Vybráno 37 343 Kč z 32 600 Kč
Zbývá -484 dnů
115 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Matyáš je můj 16letý syn, který u nás v Pardubicích chodí do školy Svítání. Tuto školu navštěvuje každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek dopoledne. Ve středu je doma, aby si odpočinul a nabral nové síly. I když totiž na první pohled vypadá jako zdravý kluk, bohužel to tak není.

Syn se potýká s několika zdravotními omezeními. Bojuje s epilepsií, středně těžkou mentální retardací, astmatem, vývojovou poruchou hrudníku a skoliózu. Nikam nesmí sám bez dospělé osoby. Chlapec je velmi snadno zneužitelný, důvěřivý a nedokáže rozlišit nebezpečí pocházející od různých situací a osob.

Sbírka pokryje roční hodiny hippoterapie, náklady na cestu a výbavu, kterou Matyáš potřebuje novou. Koně synovi pomáhají jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Zároveň bude výtěžek použit na 6 měsíců školného a obědů.

Škola, kam teď chodí, je pro něj ta nejvhodnější, nejspíš i právě proto si tam tak rychle zvyknul. Má tam paní učitelku, asistentky a pana asistenta. Když se mu někdo věnuje, lépe se mu pracuje, je si jistější a spokojenější. Hipoterapie mu pak pomáhá ke zklidnění, zvýšení sebedůvěry a relaxaci.

Matyáš potřebuje soustavnou péči rodiny. Já nyní pobírám pouze příspěvky a na dávky hmotné nouze vznikne naší rodině nárok až za 3 měsíce. Potom budeme moci požádat o dotované obědy a snížení školného pro Matyho, neboť na to vznikne nárok. Budeme vám moc vděční, když nám pomůžete, aby můj syn mohl i nadále navštěvovat hipoterapie a školu, kterou ve svém stavu potřebuje.

Pocit jistoty

21. 10. 2021

Matyášek byl minulou středu na koních a dochází k němu k lepšímu soustředění při pokynech od paní trenérky a lepší náladě.

Sbírku již podpořilo 52 dárců

„Hodně štěstí! :-)“
2 000 Kč — Ivana před rokem

„Maty drž se, jsi bojovník! “
777 Kč — organizace Děti v akci před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„At ti hippoterapie dela radost“
300 Kč — Andrea K. před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem