Leonce na rehabilitace

Rumburk / Sbírku organizuje Marcela Plintová zc.selinu@alecram.avotnilp

{}
0 %

Leonce na rehabilitace

Vybráno 72 000 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -152 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. září 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Marcela Plintová, bydlím v Rumburku a snažím se všemožně pomoci své vnučce Leonce, kterou mám ve své péči. Vnučka se narodila extrémně předčasně, ve 23. týdnu těhotenství. Její porodní váha byla 550 g. Děti takto předčasně narozené mají pramalou šanci na přežití. Lea svůj boj o přežití vyhrála, ale co se jejího zdraví týče, to vyhráno nemá. Má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu a ochrnuté dolní končetiny.

S jejím předčasným narozením souviselo mnoho komplikací, nejzávažnější bylo krvácení do levé části mozku. Krvácení zanechalo na mozku jizvy, a tím i způsobilo motorické problémy. Prognózy lékařů zněly – mentálně postižený ležák. S tím jsem se já nehodlala smířit a začala s Leonkou cvičit 4x denně Vojtovu metodu, která má vliv jak na motoriku, tak i na mentalitu dítěte a pravidelně jsme dojížděly na rehabilitace. 

Několikrát jsme absolvovaly lázně v dětské léčebně VESNA v Janských Lázních. Díky lázním jsme pokaždé zaznamenaly pokrok, i když pro jiné jen maličký, tak pro nás obrovský. Ve dvou a půl letech Lea začala lézt. Bylo to díky intenzivnímu cvičení a její pokrok nám dal sílu jít si za jejími prvními krůčky dál, dál bojovat s osudem.

Cvičení hrazené pojišťovnou přestalo mít účinek, tak jsem musela zvolit jiné progresivní cvičení.

3x do roka jezdíme do Sanatoria Klimkovice, kde Leonka cvičí rehabilitační program KLIM THERAPY po dobu 4 týdnů. Tato léčba vyjde na 65 000 korun (za 4 týdny).

Leonka ve svých šesti letech pouze leze po čtyřech, ale díky již zmíněnému intenzivnímu cvičení, které podstupuje každý druhý měsíc, má veliké pokroky, pomalu začíná chodit s berličkami. V současné době má Leonka na pravé noze speciální ortézu, která by jí měla nožičku srovnat a tím i ulehčit její krůčky s berličkami. Ohledně ortézy jezdíme 1x měsíčně do Vídně, což je taktéž finančně i časově dost náročné. Pořízení ortézy nás vyšlo na 3000 EUR. Bohužel v ČR taková ortéza není na trhu.

Zlepšuje se i její mentální stránka, kdy Leonka díky cvičení začala pěkně mluvit, říkat básničky, zpívat písničky a dokáže krásně komunikovat.

Leonka stále vyžaduje celodenní péči, vzhledem k tomu, že se sama nenají, neoblékne, nedojde si na toaletu.

Můj cíl a veliké přání je, aby Leonka chodit začala. Ve svém věku už vnímá, že je NĚCO jinak, že ostatní děti běhají a ona se na ně jen smutně dívá z vozíčku.

Pomozme společně Leonce udělat ten první krůček! Druhý, třetí….. Pomozme ji běhat s ostatními dětmi!

Sbírku již podpořilo 128 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

120 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Pro malou krásnou bojovnici :)“
1 000 Kč — Dana Jirmanová před 6 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Hodně zdravíčka, princezno!“
110 Kč — Dana Jirmanová před 6 měsíci

„Leonko, hodně zdravíčka!“
110 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Bojovnice naše ❤️“
150 Kč — Ilonka před 6 měsíci

„Bojuj dál Leonko ?❤️“
500 Kč — Ilonka před 6 měsíci

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka