Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

Praha / Sbírku organizuje Kateřina Kopecká zc.manzes@aktak.avokcork

{}
0 %

Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

Vybráno 48 991 Kč z 36 800 Kč
Zbývá 11 dnů
133 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem maminka dvou chlapců, Matýska a Kubíka. O chlapce se starám sama, s tatínkem dětí jsme se na přelomu roku rozešli a děti byly svěřeny do mé péče. V souvislosti s touto změnou jsme se dostali do krizové situace s bydlením.

Momentálně bydlíme v bytě, který sice vyhovuje specifickým potřebám mých dětí, ale je velmi nákladný. Z tohoto důvodu jsem podala žádost o sociální byt, avšak celý proces může trvat velmi dlouho.

Moc by nám pomohl příspěvek na 2 nájmy, abych mohla být klidná, že bydlení dětem zaplatím a že jim budu moct dopřát vše, co potřebují. Když aktuální bydlení neudržím, bojím se, že bych o kluky mohla přijít.

Oba chlapci jsou nemocní a mají specifické potřeby. Matýsek nosí brýle a má atopický ekzém. Kubík je předčasně narozený, s tím se váže mnoho zdravotních komplikací. Musím s ním pravidelně cvičit a rehabilitovat, abych podpořila jeho vývoj. I on má problémy se zrakem. Na jedno očičko je úplně slepý a druhé má zatíženě 9 dioptriemi. Bojujeme o to, aby Kuba viděl alespoň na jedno oko. Kuba je alergický na lepek, laktózu a kravskou bílkovinu, proto musím vařit ze speciálních potravin, které jsou více nákladné než běžné potraviny.

Nyní vyřizuji dávky, týkající se podpory bydlení, jejich částka je ale proměnlivá a opakovaně se mi stává, že mi ÚP kvůli banalitě dávky pozastaví, klidně i rodičovský příspěvek, a to se dozvím většinou v šibeničním termínu, kdy mám splatit nájem, nebo zaplatit chlapcům brýle a čočky.

Spolupracuji s OSPOD, s rannou péčí a s organizací Střep, všichni se mi snaží pomoc hledat cesty, jak chlapce zajistit, rozvíjet a ochránit.

Z minulosti mám dluhy, které aktuálně nemám z čeho splácet, ale již jsem se informovala o možnosti oddlužení ve chvíli, až si budu moct vydělávat. V době před dětmi jsem vždy pracovala a nikdy předtím jsem žádné příspěvky do státu nečerpala. Věřím, že se moje situace brzy zlepší. Nechci jako maminka volit mezi tím, zda budeme mít kde bydlet, nebo zda bude Kubík vidět.

Moc děkuji.

Sbírka byla spuštěna s doporučením sociálního pracovníka.

 

🙋👶👶

🙋👶👶

18. 05. 2021

Všem moc děkuju za krásné vzkazy 🤗 a také za pomoc.

Slzy štěstí

Slzy štěstí

13. 05. 2021

Chtěla bych všem moc poděkovat.

Dnes jsem plakala štěstím, když jsem viděla jak se kluci k sobě tulí. I přes všechny potíže tento pohled je to nejkrásnější,co může máma vidět.

Moje děti jsou to nejlepší,co mám 💖🥰🥰

Naděje

Naděje

08. 05. 2021

Po celém dni,kdy si říkám, že už nemůžu,tak mě vždy moje děti postaví na nohy. Mám veliké štěstí, že je mám. I přes každodenní pláč Kubíka při cvičení, či nasazování čočky vždy přichází smích a pro mě jako mámu to moc znamená 💖 Děkuju svým synům, že mě nenechají plakat a vždy na mě vykouzlí úsměv. Všem, kteří se mi snaží pomoci Moc děkuji 🙋 Stojí za to bojovat🤗

Sbírku již podpořilo 58 dárců

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute před týdnem

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji hodně sil❤️“
20 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

50 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

200 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

1 000 Kč — Martin Hofmann před 3 týdny

373 Kč — Olga Mertlová před 3 týdny

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry