Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

Praha / Sbírku organizuje Kateřina Kopecká

{}

Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

0 %

Vybráno 48 991 Kč z 36 800 Kč
Zbývá -1089 dnů
Sbírka byla ukončena 23. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka dvou chlapců, Matýska a Kubíka. O chlapce se starám sama, s tatínkem dětí jsme se na přelomu roku rozešli a děti byly svěřeny do mé péče. V souvislosti s touto změnou jsme se dostali do krizové situace s bydlením.

Momentálně bydlíme v bytě, který sice vyhovuje specifickým potřebám mých dětí, ale je velmi nákladný. Z tohoto důvodu jsem podala žádost o sociální byt, avšak celý proces může trvat velmi dlouho.

Moc by nám pomohl příspěvek na 2 nájmy, abych mohla být klidná, že bydlení dětem zaplatím a že jim budu moct dopřát vše, co potřebují. Když aktuální bydlení neudržím, bojím se, že bych o kluky mohla přijít.

Oba chlapci jsou nemocní a mají specifické potřeby. Matýsek nosí brýle a má atopický ekzém. Kubík je předčasně narozený, s tím se váže mnoho zdravotních komplikací. Musím s ním pravidelně cvičit a rehabilitovat, abych podpořila jeho vývoj. I on má problémy se zrakem. Na jedno očičko je úplně slepý a druhé má zatíženě 9 dioptriemi. Bojujeme o to, aby Kuba viděl alespoň na jedno oko. Kuba je alergický na lepek, laktózu a kravskou bílkovinu, proto musím vařit ze speciálních potravin, které jsou více nákladné než běžné potraviny.

Nyní vyřizuji dávky, týkající se podpory bydlení, jejich částka je ale proměnlivá a opakovaně se mi stává, že mi ÚP kvůli banalitě dávky pozastaví, klidně i rodičovský příspěvek, a to se dozvím většinou v šibeničním termínu, kdy mám splatit nájem, nebo zaplatit chlapcům brýle a čočky.

Spolupracuji s OSPOD, s rannou péčí a s organizací Střep, všichni se mi snaží pomoc hledat cesty, jak chlapce zajistit, rozvíjet a ochránit.

Z minulosti mám dluhy, které aktuálně nemám z čeho splácet, ale již jsem se informovala o možnosti oddlužení ve chvíli, až si budu moct vydělávat. V době před dětmi jsem vždy pracovala a nikdy předtím jsem žádné příspěvky do státu nečerpala. Věřím, že se moje situace brzy zlepší. Nechci jako maminka volit mezi tím, zda budeme mít kde bydlet, nebo zda bude Kubík vidět.

Moc děkuji.

Sbírka byla spuštěna s doporučením sociálního pracovníka.

 

Veliké Díky

23. 06. 2021

Dnes je poslední den sbírky, proto bych chtěla Všem moc poděkovat za podporu a pomoc.

Především veliké díky patří sociální pracovnici Evě, která mi pomohla se založením sbírky. Také bych chtěla Moc poděkovat Paní Burešové za pomoc s potravinami v nejvyšší nouzi. Moc to pro mě znamená a jsem Vám zavázána.

Také bych chtěla poděkovat dvěma úžasným ženám, které mě oslovily přes email a nabídly pomoc. Paní Petro a Evo, moc děkuji.

Andělé existují a jste to vy, kteří pomáháte lidem v nouzi a měníte lidské životy k lepšímu.

Věřím, že teď bude můj život a také dětí lepší a strach se změní v radost.

Vy všichni máte srdce na dlani a já slzy štěstí a radosti v očích.

Máma Katka, Matýsek a Kubík

🤗😚

02. 06. 2021

Chtěla bych strašně moc poděkovat za Vaši podporu. Vůbec jsem nedoufala, že se vybere tolik. Za peníze nad rámec budu moci koupit světelnou stimulační pomůcku pro Kubíka,aby se mu alespoň trochu rozvíjelo oko a na Matýska samozřejmě nezapomenu❤️ Po shlédnutí vybrané částky jsem se nemohla nadechnou. Jste úžasní a já strašně MOC vděčná.

Díky

24. 05. 2021

Chci všem moc poděkovat. Jste úžasní. Bohužel Kuba ztratil poslední čočku,tak musí mít brýle. Bohužel nemám na nové. Ale má to i své klady. Pořád si dávám za vinu, že se nedokážu o kluky postarat,tak jak si zaslouží. Tak moc je miluju❤️

Sbírku již podpořilo 58 dárců

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji hodně sil❤️“
20 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Martin Hofmann před 3 lety

373 Kč — Olga Mertlová před 3 lety