Doplatek bezbariérové koupelny pro energickou Jarmilu s RS

Třinec / Sbírku organizuje Marcela Husáková

{}

Doplatek bezbariérové koupelny pro energickou Jarmilu s RS

0 %

Vybráno 66 006 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -653 dnů
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jarmila je moje sestra, od 18 let se potýká s roztroušenou sklerózou a od 30 let se k tomu přidalo i trvalé poškození sedacího nervu, který ji způsobuje ukrutné bolesti a upoutalo jí na invalidní vozík. Velkou roli v jejím životě se zdravotním omezením sehrává elektrický vozíček, díky kterému je více soběstačná. Dnes je jí 47 let a má invalidní důchod 3. stupně. I přes všechny nástrahy osudu je Jarmila vřelý člověk, který pomáhá, kdykoliv a kdekoliv může a nejen své rodině. 

Moc si přeji pro svou sestru zajistit rekonstrukci koupelny.

Bude to pro ni obrovská pomoc při tak samozřejmé činnosti, jakou je očista těla.

Příběh Jarmily

Moje sestra byla vždy akční a nepostradatelný člen naší rodiny. Byla tu vždy pro nás, když jsme potřebovali pomoci. Pomáhala rodičům při rekonstrukci rodinného domku, hlídala mně i našemu bratrovi děti. Miluje je a protože má akční povahu, pořádala pro ně vždy různé závody a hry. Vyřádila se i na Mikuláše, kdy převlečená za čerta na své neteře a synovce dělala: „ble, ble, blé“. Pořád je veselá a usměvavá.

Nyní Jarmila žije s manželem Renkem a má dceru Janu, která bydlí opodál. Renek měl bohužel rakovinu a byl mu radikálně odstraněn nádor i se svalem. Síla jim proto ubývá, jelikož nemoc se pomalu zhoršuje. Dcerka Jana je po své mamince, a tak pomáhá, kde může s domácností a s dalšími věcmi, ale když přijde na koupání maminky Jarmily, je to velmi problematická situace. Stěží ji uzvednou do vany. Pro Jarmilu je toto samozřejmě také jak bolestivé, tak i nepříjemné. A ruku na srdce....komu by nebylo?

Navzdory svému omezení se Jarmila ráno vzbudí plná elánu a s úsměvem jí vlastním pohladí svého pejska a s velikou chutí se vrhá do nového dne. Ráda pomáhá dcerce na zahrádce, sedí tam na zemi, zasazuje kytičky, vytrhává plevel... Jezdí tam i s naší mamkou a při tom mají „babský pokec“ stejně tak, jako když přijedou ke mně. Vždy řekne: „Dejte mě na místo a řekněte, s čím můžu pomoct a já ráda pomůžu.“

Jak sbírka pomůže?

Mé sestře Jarmile byl poskytnut příspěvek na úpravu koupelny od Úřadu práce ve výši 80 660 Kč. Celkový rozpočet na potřebnou úpravu, aby byl prostor uzpůsoben na potřeby Jarmily a jejího handicapu, celkem činí cca 157 000 Kč. Bohužel Jarmile i naší rodině rozdíl této částky, tj. cca 77 000 Kč, schází. Pro někoho každodenní jednoduchá rutina, ale v případě Jarmily se jedná o náročnou záležitost, když dojde na užívání neuzpůsobené koupelny.

Do budoucna se situace s pečováním o sestru může zhoršit, a tak je tento krok nezbytný pro ni i pro ty, kteří Jarmile pomáhají. Koupelna je extrémně nevyhovující a nutnost rekonstrukce a uzpůsobení prostoru na bezbariérový jsou takřka alarmující.

Teď má Jarmila nový plán. Chce jezdit do pobytové sociální služby pro seniory v Nýdku, kde pracuje její dcera, a bude číst seniorům a povídat si s nimi, nebo hrát různé hry a… samozřejmě bude dál pomáhat na zahrádce!

Moc se na to těší. A my z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohou pro sestru

Velký dík všem dárcům!

08. 09. 2022

Všem lidem s dobrým srdcem mnohokrát děkuji za každou korunu, kterou mi pomohli k rekonstrukci koupelny. Mé snadné sprchování je velikou úlevou v mém životě. V neposlední řadě děkuji své rodině za pomoc a nadaci @Znesnáze21,která to vše umožnila.MOC DĚKUJI Jarka

Sbírku již podpořilo 136 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — znesnáze21 před 2 lety

„Jaruško, ať se Vám v Nové koupelně dobře myje! 💚“
555 Kč — Andy před 2 lety

„Mám rs také, zatím chodím.Držím palce😉“
252 Kč — Martin před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se, přeji krásné sprchování a hlavně zdraví“
1 075 Kč — Marci před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

212 Kč — Anonymní dárce před 2 lety