Auto pro Patrika, aby měl trochu svobody navíc

Prachatice / Sbírku organizuje Patrik Králík

{}

Auto pro Patrika, aby měl trochu svobody navíc

0 %

Vybráno 317 667 Kč z 295 000 Kč
Zbývá -949 dnů
Sbírka byla ukončena 07. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Patrik Králík a je mi 28 let. V říjnu to bude sedmý rok, co jsem na vozíku. Kvůli mikrospánku jsem měl autonehodu, při které jsem narazil do stromu. Utrpěl jsem tříštivé zlomeniny krčních obratlů a otok míchy. Zůstal jsem ochrnutý. Uvědomuji si, že nehoda by nejspíš neměla tak vážné následky, kdybych použil bezpečnostní pás. Byla to nezodpovědnost, ze které jsem se tvrdě poučil.

Po měsíci a půl na ARO v Českých Budějovicích můj zdravotní stav umožnil převoz na spinální jednotku do Fakultní nemocnice v Motole v Praze. Začala série dlouhých rehabilitací, kdy jsem zpočátku mohl hýbat jen pravým předloktím. Musel jsem cvičit, jak se sám najíst, vyčistit si zuby nebo zůstat sedět ve vozíku a neomdlít, protože mé tělo bylo zvyklé pouze ležet… Volně nadechnout jsem se mohl po odstranění tracheostomie po měsíci a půl.

Následoval pětiměsíční rehabilitační pobyt v Kladrubech, kde mi zapůjčili elektrický vozík a já se mohl poprvé od úrazu svobodně pohybovat. Nepřeháním, když řeknu, že jsem se cítil jak dítě o Vánocích. Díky cvičení začala pracovat i druhá ruka a já mohl vyměnit elektrický vozík za manuální. Dnes už se dokážu pohybovat v interiérech bez dopomoci.

Dalším mým velkým snem je opět řídit auto, abych získal zase o kousek svobody víc a mohl dojíždět do práce.

V centru Paraple jsme usilovně pracovali, abych to zvládl, a podařilo se.

Netajím se, že už auto mám – pořídili jsme ho i s pomocí příspěvku úřadu práce. Toto auto ale není upravené tak, abych ho mohl řídit a musí mě tak převážet maminka. Vůz bych tedy prodal, podle pravidel vrátil poměrnou část příspěvku a pořídil bych nové auto s dostatečně výkonným posilovačem řízení. Vzhledem k mým 190 centimetrům výšky potřebuji také hodně prostoru pro nohy a zároveň být co nejblíže volantu, abych měl v rukou dostatečnou sílu pro bezpečné řízení. Tyto požadavky splňuje Škoda Superb kombi, na pořízení vozu mi chybí 540 tisíc korun.

Obracím se tedy s žádostí o případnou pomoc na Vás. Věřím, že i díky možnosti řídit si snáze najdu zaměstnání. Mít opět práci je pro mě důležité ze dvou důvodů.

Chci být užitečný a chci zlepšit svou finanční situaci tak, abych mohl na oplátku pomáhat ostatním zase já.

Děkuji každému za pomoc.

Patrikwow wow wow :-)

26. 11. 2021

Dobrý den vážení,

sedím zde ve velmi příjemném šoku a ještě mi to nejspíš nedochází, že díky Vašim štědrým příspěvkům je můj sen možno uskutečnit :-)

Chci každému z Vás mnohokrát poděkovat za Vaši ochotu pomoc, velmi si toho vážím! :-)

Pro mě tím vzniká závazek chovat se a jezdit zodpovědně, neboť už to není jen o mé osobě, ale o Vás všech co jste se podíleli a nerad bych Vás zklamal, když jsem dostal druhou šanci.

Ještě jednou velké díky, Patrik

foto z nehody

11. 11. 2021

v mém archivu fotek jsem našel i foto z nehody, tak jen pro zajímavost přidám

foto z nehody 2

11. 11. 2021

co zbylo

Sbírku již podpořilo 207 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držte se! “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se daří Patriku! “
373 Kč — FV před 3 lety

„Držím palce!“
1 000 Kč — Jiří Hejnic před 3 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Patriku, držte se!“
373 Kč — Ilona T. před 3 lety

200 Kč — Ivo Slávka před 3 lety