Auto pro Patrika, aby měl trochu svobody navíc

Prachatice / Sbírku organizuje Patrik Králík zc.manzes@tp.kilarkp

{}
0 %

Auto pro Patrika, aby měl trochu svobody navíc

Vybráno 60 505 Kč z 295 000 Kč
Zbývá 17 dnů
21 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Patrik Králík a je mi 28 let. V říjnu to bude sedmý rok, co jsem na vozíku. Kvůli mikrospánku jsem měl autonehodu, při které jsem narazil do stromu. Utrpěl jsem tříštivé zlomeniny krčních obratlů a otok míchy. Zůstal jsem ochrnutý. Uvědomuji si, že nehoda by nejspíš neměla tak vážné následky, kdybych použil bezpečnostní pás. Byla to nezodpovědnost, ze které jsem se tvrdě poučil.

Po měsíci a půl na ARO v Českých Budějovicích můj zdravotní stav umožnil převoz na spinální jednotku do Fakultní nemocnice v Motole v Praze. Začala série dlouhých rehabilitací, kdy jsem zpočátku mohl hýbat jen pravým předloktím. Musel jsem cvičit, jak se sám najíst, vyčistit si zuby nebo zůstat sedět ve vozíku a neomdlít, protože mé tělo bylo zvyklé pouze ležet… Volně nadechnout jsem se mohl po odstranění tracheostomie po měsíci a půl.

Následoval pětiměsíční rehabilitační pobyt v Kladrubech, kde mi zapůjčili elektrický vozík a já se mohl poprvé od úrazu svobodně pohybovat. Nepřeháním, když řeknu, že jsem se cítil jak dítě o Vánocích. Díky cvičení začala pracovat i druhá ruka a já mohl vyměnit elektrický vozík za manuální. Dnes už se dokážu pohybovat v interiérech bez dopomoci.

Dalším mým velkým snem je opět řídit auto, abych získal zase o kousek svobody víc a mohl dojíždět do práce.

V centru Paraple jsme usilovně pracovali, abych to zvládl, a podařilo se.

Netajím se, že už auto mám – pořídili jsme ho i s pomocí příspěvku úřadu práce. Toto auto ale není upravené tak, abych ho mohl řídit a musí mě tak převážet maminka. Vůz bych tedy prodal, podle pravidel vrátil poměrnou část příspěvku a pořídil bych nové auto s dostatečně výkonným posilovačem řízení. Vzhledem k mým 190 centimetrům výšky potřebuji také hodně prostoru pro nohy a zároveň být co nejblíže volantu, abych měl v rukou dostatečnou sílu pro bezpečné řízení. Tyto požadavky splňuje Škoda Superb kombi, na pořízení vozu mi chybí 540 tisíc korun.

Obracím se tedy s žádostí o případnou pomoc na Vás. Věřím, že i díky možnosti řídit si snáze najdu zaměstnání. Mít opět práci je pro mě důležité ze dvou důvodů.

Chci být užitečný a chci zlepšit svou finanční situaci tak, abych mohl na oplátku pomáhat ostatním zase já.

Děkuji každému za pomoc.

Patrikpozdrav z Košumberku

17. 09. 2021

Zdravím všechny :) prohlížím od Vás vzkazy a příspěvky a velmi za to děkuji, mám z toho radost, kolik lidí mi tu přeje. :-) Já včera nastoupil na opakovací 5 týdenní reha pobyt v Košumberku. Cvičím s fyzioterapeutem, soběstačnost, vertikalizaci, vířivka na ruce i nohy a spousta dalších atrakcí :D Pokusím se dodat třeba i nějaké foto :)

děkovačka :)

10. 09. 2021

Přátelé, anonymní dárci a všichni moji podporovatelé, chci Vám moc poděkovat za super vzkazy a darované částky :) Moc to pro mě znamená :) ještě jednou Vám děkuji a v případě, že bych mohl pomoc já Vám, neváhejte se na mě obrátit :)

Sbírku již podpořilo 59 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Tři sedmičky pro štěstí. Moc držím palce.“
777 Kč — Katka B. před 4 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

5 000 Kč — TV před týdnem

„Ať se daří 🍀“
250 Kč — Stropinka před týdnem

„Ať to vyjde😉“
1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Páťo ať se to povede, a snad mně pak svezeš “
5 000 Kč — Richard Fiala před týdnem

„Držím palce Patriku “
373 Kč — Dana před týdnem

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Patriku elektriku ať se daří “
10 000 Kč — Misa,Tomáš a Tomik před týdnem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života