Auto pro Kristýnku

Rabštejnská Lhota / Sbírku organizuje Svitlana Smetanová

{}

Auto pro Kristýnku

0 %

Vybráno 330 109 Kč z 650 000 Kč
Zbývá -710 dnů
Sbírka byla ukončena 24. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme pětičlenná rodina z vesnice od Chrudimi. V roce 2007 se nám narodila krásná zdravá holčička Kristýnka. V půl roce ale přišla nečekaná zpráva – byl jí diagnostikován Westův syndrom. Doktor nám řekl, že bude jenom ležící – nebude sedět, chodit, držet hlavu. Tak se také stalo.

O naši Kristýnku pečujeme už 14 let. Je plně závislá na naší péči 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Její zdravotní stav se postupem let zhoršuje. Od roku 2015 má zavedený PEG (Kristýnku krmíme přímo do žaludku) a od roku 2018 má zavedenou tracheostomii (díky ní dokáže dýchat). Péče o Kristýnku je po zavedení pegu a tracheostomie čím dál náročnější. Trpí častými respiračními onemocněními i zápaly plic. Je nutné velmi pravidelné odsávání i v průběhu noci.

Výtěžek sbírky půjde na automobil s vhodnou úpravou odpovídající Kristýnčině stavu.

V tuto chvíli máme auto, které je již nevyhovující pro převoz Kristýnky. Auto jsme pořizovali zhruba před 10 lety, kdy Kristýnka byla ještě malá a pohyblivější. Dcera nyní váží kolem 42 kg, je pro mě jako maminku velmi těžké manipulovat s ní.

Kristýnka potřebuje být k lékařům převážena v pololeže a já jako pečují musím být k dispozici pro případné odsávání dýchacích cest i v průběhu jízdy.

Poslední dva roky jsme byli nuceni využívat často převozní sanitku. Což je nevyhovující hned z několika důvodů: nikdy nevíme, kdy se od lékaře vrátíme, a jak se rozhodí celý režim Kristýnce, kde ji budeme v průběhu cest krmit do pegu apod. Dále s sebou máme celou řadu pomůcek a obáváme se přenosu infekčních onemocnění.

Auto potřebujeme právě k dojíždění za lékaři (ORL, neurolog, pneumolog, gastro poradna, alergologie), na rehabilitace, nákup zdravotních pomůcek, na občasné respitní pobyty, při zhoršeném zdravotním stavu na rychlý dojezd do nemocnice.

Bohužel jsme v situaci, kdy si nemůžeme dovolit půjčku na auto. Auto chceme pořídit z financí za prodej starého auta (odhadujeme 150 000,- Kč), dále z příspěvku na zvláštní pomůcku od úřadu práce (doufáme v přiznání 200 000,- Kč), z vlastních úspor cca 100 000,- Kč. Rádi bychom pořídili auto nové a spolehlivé, které bohužel vyjde na 1 000 000,- Kč. Proto Vás chceme požádat o pomoc s dofinancováním auta v rámci této veřejné sbírky.

Moc děkujeme za jakoukoli částku.

Fotky auta pro Kristýnku

07. 11. 2022

Dobrý den, vozidlo už máme zakoupené a upravené pro Kristýnku a posíláme fotky.
Chceme poděkovat nadaci a všem dárcům,
kteří sbírku podpořili. Chceme Vám vzkázat, že si moc vážíme a ceníme Vaší pomoci.
S pozdravem, Smetanovi. ❤️❤️❤️🙏

KRİSTÝNKA MÁ AUTO.

24. 10. 2022

Dobrý den drazí dárci,konečně pro Kristýnku dorazilo auto.Moc vám chceme všem poděkovat za každou korunu co jste nám poslali.❤️❤️❤️

Ještě pošleme fotky auta.

S POZDRAVEM SMETANOVİ.


Konec sbírky.

24. 12. 2021

Za celou rodinu moc vám děkujeme za VAŠÍ pomoc.Vůbec jsme nevěřily tomu,že i v této těžké době se podařilo najít tolik dobrých lidí, kteří nám pomohou a díky tomu nám velmi usnadní péči o Kristýnku.

Přejeme vám pohodové VÁNOČNÍ svátky a do NOVÉHO ROKU hodně štěstí zdraví lásky 🌲♥️Sbírku již podpořilo 249 dárců

400 Kč — Straková Petra před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Pavlína Boušková před 2 lety

„Krásné svátky a hodně zdravíčka“
500 Kč — LN před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Krásné svátky Kristýnce i celé rodině.“
1 000 Kč — J+R+K Novotní před 2 lety

„Držte se !“
252 Kč — Adam T. před 2 lety