Úprava koupelny pro 9člennou rodinu

Ratiboř, Žlutice / Sbírku organizuje Františka Ajmová

{}

Úprava koupelny pro 9člennou rodinu

0 %

Vybráno 9 678 Kč z 95 000 Kč
Zbývá -765 dnů
Sbírka byla ukončena 19. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Františka, je mi 33 let. S manželem jsme spolu již 15 let. Spolu s manželem mi přišli do života i jeho mentálně postižení sourozenci, o které se starám. Jeho sestra se jmenuje Petra, je jí 36 let a starám se o ni celých 15 let.  Manželův bratr se jmenuje Mira, je mu 38 let a starám se o něj 12 let. Máme své 3 vlastní děti Valentýnu 13let, Matyldu 9let a Lilly Annu 4 roky. Bydleli jsme všichni společně v pronájmu v krásném velkém bytě.

Když jsem čekala dcerku Lilly, vyskytly se komplikace. Praskla mi děloha a Lilly jsem porodila nedonošenou. Byla jsem ve špatném zdravotním i psychickém stavu. Aby toho nebylo málo, bratrova sestra Petra otěhotněla. Když jsme šli na potrat, ukázali nám, že miminkům bijí srdíčka a lékař nám řekl, že by to už byla vražda. S manželem jsme se tedy rozhodli, že si miminka necháme a postaráme se o ně. Jsou to dvojčátka.

Postupem času se bohužel ukázalo, že holčička bude mentálně postižená. Po porodu dětí se u Petry zhoršil její psychický stav. Holčička má od malička nervové záchvaty a někdy opravdu hodně křičí a vyvádí. Začaly kvůli tomu být problémy se sousedy a byli jsme nuceni se odstěhovat.

Je nás celkem 9 a s mentálně postiženými dospělými a malým dítětem, které má hlasité nekontrolovatelné záchvaty je skutečně těžké najít místo pro bydlení. I kvůli cenám nájmů nemovitostí, jsme se museli odstěhovat 300 km z původního bydliště a zázemí. Podařilo se nám najít dům, kde jsme na polosamotě a je to tak přijatelné pro nás i naše okolí. Jsme v nájmu a částečně dům i splácíme a za 15 let by měl být již náš. Školu pro děti máme 6 km daleko. Nemáme tu obchod a autobus jezdí jen 1x denně. Museli jsme tedy pořídit auto, které nyní splácíme.

Když jsme dům pořídili, byl bez podlah a elektřiny. Upravili jsme jej tak, abychom měli s dětmi pokoje a kuchyň. Vše, co jsme měli, jsme již do domu dali. Dům potřebuje ještě spoustu dalších úprav a snažíme se svépomocí vše zvládnout.

Nyní je třeba akutně vyřešit úpravu koupelny. S manželem se snažíme a staráme, co to jen jde, ale kvůli péči o všechny nám příjmy na vyřešení problému s nevyhovující koupelnou pro 9 lidí nestačí. Pro malou bychom vzhledem jejímu postižení potřebovali i speciální postýlku, jako jsou v nemocnicích.

Manžel chodí po brigádách do lesa, anebo pracuje jako řidič. Dříve pracoval jako řidič mezinárodní dopravy na plný úvazek, ale potřebuji nyní více pomoci s péčí o jeho sourozence a všechny děti, takže jsme rádi, že finančně vyjdeme a úpravu koupelny, kterou nutně potřebujeme si již nemůžeme dovolit.

Prosím Vás o pomoc. Se 3 dětmi, bychom v této situaci asi nebyli, ale nemohla bych se nepostarat o zbytek rodiny, i když díky mojí starostlivosti je nás teď 9 pod jednou střechou a finančně na tom nejsme nijak skvěle.

Děkuji za každou částku, kterou nám přispějete a pomůžete naší velké rodině. Františka

Sbírku již podpořilo 14 dárců

„Držte se!“
1 500 Kč — Michaela Zelená před 2 lety

„Držím palce“
200 Kč — Iveta před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety