Úprava koupelny pro 9člennou rodinu

Ratiboř, Žlutice / Zbierku organizuje Františka Ajmová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Úprava koupelny pro 9člennou rodinu

Vybraných 9 678 Kč z 95 000 Kč
Zostáva -725 dní
10 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 19. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Františka, je mi 33 let. S manželem jsme spolu již 15 let. Spolu s manželem mi přišli do života i jeho mentálně postižení sourozenci, o které se starám. Jeho sestra se jmenuje Petra, je jí 36 let a starám se o ni celých 15 let.  Manželův bratr se jmenuje Mira, je mu 38 let a starám se o něj 12 let. Máme své 3 vlastní děti Valentýnu 13let, Matyldu 9let a Lilly Annu 4 roky. Bydleli jsme všichni společně v pronájmu v krásném velkém bytě.

Když jsem čekala dcerku Lilly, vyskytly se komplikace. Praskla mi děloha a Lilly jsem porodila nedonošenou. Byla jsem ve špatném zdravotním i psychickém stavu. Aby toho nebylo málo, bratrova sestra Petra otěhotněla. Když jsme šli na potrat, ukázali nám, že miminkům bijí srdíčka a lékař nám řekl, že by to už byla vražda. S manželem jsme se tedy rozhodli, že si miminka necháme a postaráme se o ně. Jsou to dvojčátka.

Postupem času se bohužel ukázalo, že holčička bude mentálně postižená. Po porodu dětí se u Petry zhoršil její psychický stav. Holčička má od malička nervové záchvaty a někdy opravdu hodně křičí a vyvádí. Začaly kvůli tomu být problémy se sousedy a byli jsme nuceni se odstěhovat.

Je nás celkem 9 a s mentálně postiženými dospělými a malým dítětem, které má hlasité nekontrolovatelné záchvaty je skutečně těžké najít místo pro bydlení. I kvůli cenám nájmů nemovitostí, jsme se museli odstěhovat 300 km z původního bydliště a zázemí. Podařilo se nám najít dům, kde jsme na polosamotě a je to tak přijatelné pro nás i naše okolí. Jsme v nájmu a částečně dům i splácíme a za 15 let by měl být již náš. Školu pro děti máme 6 km daleko. Nemáme tu obchod a autobus jezdí jen 1x denně. Museli jsme tedy pořídit auto, které nyní splácíme.

Když jsme dům pořídili, byl bez podlah a elektřiny. Upravili jsme jej tak, abychom měli s dětmi pokoje a kuchyň. Vše, co jsme měli, jsme již do domu dali. Dům potřebuje ještě spoustu dalších úprav a snažíme se svépomocí vše zvládnout.

Nyní je třeba akutně vyřešit úpravu koupelny. S manželem se snažíme a staráme, co to jen jde, ale kvůli péči o všechny nám příjmy na vyřešení problému s nevyhovující koupelnou pro 9 lidí nestačí. Pro malou bychom vzhledem jejímu postižení potřebovali i speciální postýlku, jako jsou v nemocnicích.

Manžel chodí po brigádách do lesa, anebo pracuje jako řidič. Dříve pracoval jako řidič mezinárodní dopravy na plný úvazek, ale potřebuji nyní více pomoci s péčí o jeho sourozence a všechny děti, takže jsme rádi, že finančně vyjdeme a úpravu koupelny, kterou nutně potřebujeme si již nemůžeme dovolit.

Prosím Vás o pomoc. Se 3 dětmi, bychom v této situaci asi nebyli, ale nemohla bych se nepostarat o zbytek rodiny, i když díky mojí starostlivosti je nás teď 9 pod jednou střechou a finančně na tom nejsme nijak skvěle.

Děkuji za každou částku, kterou nám přispějete a pomůžete naší velké rodině. Františka

Zbierku dosiaľ podporili 14 darcov

„Držte se lidi…i když se to zdá někdy beznadějné, přesto můžou být ještě horší věci. “
2 000 Kč — Kačena pred 2 rokmi

300 Kč — Veronika pred 2 rokmi

1 000 Kč — Jana Prok. pred 2 rokmi

„Hodně štěstí rodinko🤗“
777 Kč — Římanovi Most pred 2 rokmi

„Obdivuhodné, co zvládáte🥰 Držím palce, ať se brzo koupete v nové koupelně! “
1 000 Kč — Majka Houdková pred 2 rokmi

„Doufám, že se vybere dostatek peněz za to co děláte pro spokojenost celé rodiny, hlavne všech vašich dětí 🥰“
1 000 Kč — Mili Prokopová pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hlavu vzhůru a zavřete oči při sprchování... 😉👍 Moc,moc, zdraví všem..“
252 Kč — Renča Hr. pred 2 rokmi

„Jste skveli, at se brzy koupete v novem 🙂“
200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Kapka ke kapce...“
349 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi