Teplo pro postiženou Ivanku a jejího brášku Vašíka

Vysoké Mýto / Sbírku organizuje Jiřina Hájková

{}

Teplo pro postiženou Ivanku a jejího brášku Vašíka

0 %

Vybráno 37 633 Kč z 33 000 Kč
Zbývá -1346 dnů
Sbírka byla ukončena 12. října 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Brr, ještě teď mě mrazí v zádech. Loňskou zimu jsme doma s dětmi chodili v gumácích a v bundách. Přišli jsme o starý topný kotel a z úspor jsem neměla na nový. Děti jsem teple oblékala, ale bála jsem se o jejich zdraví. Abychom s dětmi přežili zimu, půjčila jsem si od sousedky přímotop. Mohli jsme tak s dětmi využívat alespoň jednu místnost, kde bylo teplo. Když mi však přišel účet za elektřinu, málem jsem omdlela. Podruhé si to už nemohu dovolit. Měla jsem co dělat, abych nás s dětmi uživila a účet splatila.

Dceři je 13let, chodí do speciální školy a nejmladšímu synovi je 9let. Dceru kvůli zdravotnímu postižení doprovázím do školy, na nákup, k lékaři, prostě všude. Je na mé péči závislá a sama si s běžnými činnostmi, jako je třeba kdy má vstát do školy, neporadí. Beze mě by šla v mrazech do školy v tričku. Starší syn se od nás již odstěhoval a pracuje. Bohužel mi pomoci nemůže. Můj nejstarší syn před dvěma měsíci tragicky zahynul a já nyní docházím k psycholožce a psychiatričce, abych se s jeho ztrátou vyrovnala. Je to pro mě těžké období.

Před lety mi zemřela holčička v kojeneckém věku na syndom náhlého úmrtí. Za to jsem přeci nemohla! Bydlela jsem tehdy na ubytovně a musela jsem z ní odejít, než celou věc prošetřili. Můj zdravotní stav se zhoršil. Moji dva synové mi byli odebráni a načas si je vzali do dětského domova. Podruhé už o svoje děti přijít nechci!

Já sama jsem invalidní a pobírám nízký důchod (4784 Kč). Nevzdávám to, hledám alespoň brigádu, ale nezvládnu běžné pracovní tempo a pracovní dobu tak, abych zvládla péči o svého syna a postiženou dceru. Po rozvodu jsem zůstala bydlet s dětmi v polovině domu. Výživné na děti jsem si musela vymáhat exekučně, s pomocí bývalého manžela počítat nemohu. V domě je potřeba opravit topení. Tato situace je pro mě neúnosná, a tak jsem se rozhodla ji řešit. Bylo mi řečeno, že musím nechat nově vyvložkovat komín, na to jsem si půjčila od sousedky, které jsem se zavázala splácet. Další peníze mi však půjčit nemůže a zadlužit se u lichvářů nechci. Půjčku bych nesplatila. Přišli bychom o bydlení a já bych možná přišla znovu i o děti. Nemám nikoho dalšího, kdo by mi mohl pomoci.

Nyní potřebuji další peníze, které nemám, na nový topný kotel. S firmou Dům kotlů jsem si požádala o dotaci na kotel, ale chybí mi 33.000Kč. Děsím se toho, že potřebnou částku neseženu včas, děsím se další zimy.

Peníze ze sbírky by mi moc pomohly se o mou rodinu postarat.

Díky všem laskavým dárcům, s pozdravem,

Jiřina Hájková


Sbírku již podpořilo 71 dárců

1 200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Držím vám palce ať se vám daří lépe, a ať se ohřejete, a přeji zdraví a štěstí“
200 Kč — Petra Součková před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Jsme skautský oddíl z Jablonce. Uspořádaly jsme bazárek oblečení a vybranou částku vám posíláme.“
1 270 Kč — Oddíl Cassiopea před 4 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety