Stabilní a láskyplné prostředí pro děti samoživitelky Vendulky

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Stabilní a láskyplné prostředí pro děti samoživitelky Vendulky

0 %

Vybráno 8 389 Kč z 85 000 Kč
Zbývá -322 dnů
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Milí lidé,

mým snem je vytvořit pro své děti stabilní a láskyplné prostředí, které jsem sama nikdy neměla možnost zažít, jelikož jsem vyrůstala v dětském domově. 

Dnes se proto k vám obracím s otevřeným srdcem a prosbou o pomoc. Jsem 28letá matka samoživitelka, která se momentálně nachází na mateřské dovolené se čtyřmi dětmi. Sárince je 10 let, 8letá Maruška trpí podezřením na ADHD, Lucinka má 3 roky a Kristýnka je teprve osm měsíců stará. 

Po celou dobu těhotenství a následné rodičovské dovolené jsem se vždy snažila pracovat a přivydělávat si, abych se postarala o svou rodinu. Mám tedy jak pracovní zkušenosti, tak i odhodlání. Bohužel, mé děti jsou často nemocné a momentálně se potýkám s obtížnou situací. 

Otec dětí nás opustil a je nezaměstnaný, což znamená, že nepřispívá finančně na jakékoliv naše potřeby. 

Do prosince roku 2022 mi byla vyplácena poslední částka příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení. To je způsobeno tím, že jsem dostala zpětně vyplacenou mateřskou ve výši 26 tisíc korun a přídavky na děti ve výši 3 430 korun, a také jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti ve výši 6 900 korun.

Momentálně tedy nedostávám hmotnou nouzi.

Žijeme v bytě 3+1, který se nachází v dezolátním stavu a nenabízí nám dostatečné podmínky pro důstojný život. Do tohoto bytu jsme se přestěhovali v září roku 2022. Plyn byl odpojen kvůli předchozím nájemníkům, kteří neplatili, a nedostal se do správného technického stavu. Po zaplacení nájmu mi majitel zakoupil přímotop, se kterým jsme začali topit od 22. října 2022, kdy se narodila Kristýnka. Všechny tyto informace o stavu bytu jsou zaznamenány v nájemní smlouvě, kterou mohu předložit. 

Správkyně domu mi nastavila zálohu na elektřinu ve výši 2 000 korun, svědomitě jsem ji platila. Od 1. ledna 2023 však byla tato záloha zvýšena na 6,5 tisíce korun. Je důležité si uvědomit, že účet u dodavatele elektřiny (PRE) je veden na majitele bytu, nikoli na mě. Nikdo mě o této skutečnosti neinformoval a domnívala jsem se, že zálohy nastavené správkyní jsou odpovídající. 

V současné době mám nedoplatek ve výši 83 130 korun, který jsem obdržela od správkyně až v dubnu 2023. 

Jak sbírka pomůže?

Správkyně mě v pátek 2. června informovala, že pokud nedoplatek neuhradím do 30. 9., hrozí nám vystěhování. Proto se na vás obracím s prosbou o jakoukoli finanční pomoc. Moje děti jsou pro mě prioritou a starám se o ně se vší láskou. Jsou mojí jedinou oporou a skutečnou rodinou. 

Spolupracuji s neziskovou organizací Letní dům, která mě v mé situaci a doporučila na tuto sbírku. 

Sbírku již podpořilo 16 dárců

1 Kč — Mrnková před rokem

3 000 Kč — AK před rokem

1 600 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Pro holčičky“
373 Kč — Jitka před rokem

„Doufám že i tahle částka pomůže. I kdyby na jídlo nebo cokoliv “
252 Kč — Renata před rokem

150 Kč — Karolína Čechová před rokem