Šance pro nemocnou Vlaďku

České Budějovice / Sbírku organizuje Marie Čečková

{}

Šance pro nemocnou Vlaďku

0 %

Vybráno 35 152 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -1346 dnů
Sbírka byla ukončena 15. září 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Mladá žena Vlaďka pomůže všude tam, kde je třeba. Ať už jde o pomoc lidem, zvířatům nebo třeba šití roušek. A to bez ohledu na těžkou situaci, v jaké je už delší dobu ona sama. Trpí totiž vzácným autoimunitním onemocněním.

Vlaďka prodělala ve dvou letech meningitidu. Zdálo se, že má vyhráno a do dalších let si neponese žádné následky. Později se ale začaly projevovat netypické zdravotní potíže a navzdory zdravému životnímu stylu neustupovaly. Později se přidružily kolapsy spojené s pády, které jsou stále častější.

Vlaďka podstoupila řadu vyšetření, které potvrdily hormonální i metabolické problémy i ataxii mozečku, která způsobuje potíže s koordinací pohybu při chůzi. Tolik vyšetření a nemocničních pobytů zažil asi málokdo. Přesto se stav zhoršuje…

Bolesti jsou natolik silné, že si Vlaďka musí hradit alternativní metody léčby, které jí uleví. Bez opakovaných infúzí se neobejde. Užívání stále více kortikoidů není ale do budoucna únosné.

Naděje na německé klinice

Po konzultaci s rakouským lékařem se obrátila na Kliniku v Ulmu, kde se experti po prostudování zdravotnické dokumentace shodli na diagnóze autoimunitní polyglandulární syndrom. Další postup v léčbě je na rozhodnutí pacientky.

Zdravotní pojišťovna v Česku bohužel léčbu nehradí. Specializovaná klinika v Regensburgu je ochotná péči převzít. Náklady ve výši 200 tisíc korun však musí uhradit Vlaďka sama, což není v její silách. Je možné, že suma ještě vzroste s ohledem na průběh léčby.

Jednou chce založit rodinu

Během 20 let se Vlaďčin život otočil naruby. Měla plno plánů – mít vlastní rodinu a najít si dobrou práci. Jenže co je pro jiného běžné se pro ni stalo nedostižným snem. Přesto nic nevzdává – naučila se dva cizí jazyky, dokončuje vysokou školu.

Věří, že jednou bude moct vychovávat své děti. Lékař ji doporučil zákrok na reprodukční klinice, aby se sen o dítěti mohl ve vhodnou dobu realizovat.

Vlaďce by v této situaci při naprostém vyčerpání pomohl rehabilitační lázeňský pobyt, aby měla sílu na to, co ji čeká. Ani ten bohužel nezvládne uhradit sama.

Pokud se podaří vybrat další peníze nad cílovou částku, posuneme Vlaďku o něco blíže tomuto snu a zároveň jí dopřejeme potřebný odpočinek na rehabilitacích.

„Vážení a milí dárci, prosíme moc o solidaritu a s vděčností přivítáme každý i malý příspěvek, který Vlaďce pomůže realizovat návrat k „úplně obyčejnému životu“. – Čečkovi

Nová energie z Vašich darů

03. 02. 2021

Vážení a milí dárci! Jsem Vám moc vděčná za možnost vložit vybrané finanční prostředky do všech tří témat, uvedených ve sbírce. Loňský rok mi v tom moc nepřál, nic se nekonalo a konat nemohlo. O všechny pozitivní novinky se s Vámi ráda podělím. Moc všem děkuji, co mne podpořili a vážím si toho. Zas někdy příště Vlaďka

Sbírku již podpořilo 44 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Znám tě z KDK. Přeji pevné nervy a držím palce. “
2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety