S novými naslouchátky uslyší Honzík vše

Jablonec nad Nisou / Sbírku organizuje Jana Veselá

{}

S novými naslouchátky uslyší Honzík vše

0 %

Vybráno 52 387 Kč z 48 776 Kč
Zbývá -558 dnů
Sbírka byla ukončena 31. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš 9letý syn Honzík se potýká s těžkou nedoslýchavostí na obě uši. Přes to všechno je velice energický kluk, který řádí nejen venku s kamarády, na tréninku ve stolním tenise, ale i doma jako každý kluk.

V jeho 4 letech jsme přišli na to, že přestával reagovat na naše povely či mluvení. Hned jsme to začali řešit s odborníkem na ORL a foniatrii. Poté následovala spousta nepříjemných vyšetření se dvěma zákroky pod celkovou narkózou, po kterých se přišlo na těžkou nedoslýchavost na obě uši.

Musela se vybrat vhodná naslouchátka, která budou Honzíkovi vyhovovat. Syn z toho samozřejmě nadšený nebyl, že musí něco pořád nosit v uších. Nikdy ale nezapomenu na to, když si je poprvé nasadil. Poprvé uslyšel zpěv ptáků, nebo jak šustí listy ve větru, anebo jak zní zip a cvoky u jeho bundy a mikiny. Tenkrát řekl: „Maminko, já to slyším!“ Prostě nádhera.

Díky těmto sluchadlům mohl navštěvovat klasickou základní školu, a ne pro sluchově znevýhodněné děti.

Jak ale syn vyrostl začala pro něj být stávající sluchadla nedostačující pro jeho další vývoj řeči a pro 100% soustředěnost.

Lékař Honzovi doporučil modernější naslouchátka, která poskytují zlepšený sluchový výkon, porozumění řeči a jsou přizpůsobena k potlačení hluku, což je důležité pro jeho další vývoj řeči.

Sluchadla, které náš syn potřebuje se jmenují PHONAK NAIDA PARADISE P90-PR a cena jednoho naslouchátka je 46 900 Kč. Syn potřebuje naslouchadla na obě uši a cena za obě naslouchátka je tedy 93 800 Kč.

Na první naslouchátka už jsme vyčerpali příspěvek zdravotní pojišťovny, která přispívá na nové pouze jednou za 5 let. Protože jsem samoživitelka invalidním důchodu a zaměstnaná na zkrácený úvazek, tak mohu z našeho rodinného rozpočtu vynaložit pouze 50 000 .

Prosím vás tedy o doplatek na naslouchadla, která pomohou zmírnit dopad synovi nemoci. 

Sbírku již podpořilo 59 dárců

250 Kč — Dominika Hartmanova před 2 lety

1 000 Kč — Teta Péťa před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držíme pěsti,ať má Honzík naslouchátka co nejdřív 😊“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Martin Kuba před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

230 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Petra před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety