Pomozme rozmluvit okatou Gábinku

Praha / Sbírku organizuje FOX Vysočina

{}

Pomozme rozmluvit okatou Gábinku

0 %

Vybráno 66 373 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -65 dnů
Sbírka byla ukončena 09. května 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme už tak blízko vysněnému cíli, aby naše 5letá Gábinka mohla mluvit. Tolik úsilí je za námi, a ještě více před námi. Je to výzva, kterou každý den celá naše rodina žije. Dcera trpí dětskou mozkovou obrnou projevující se středně těžkým tělesným postižením společně s narušenou komunikační schopností. Trápí ji hypotonický syndrom, v důsledku, kterého má nižší svalové napětí, než by potřebovala, má hypermobilní klouby, a kvůli tomu má celkově horší hrubou i jemnou motoriku.

Gábi je ale přesto velmi šikovná a houževnatá. Od miminka je zvyklá "makat". Pravidelně docházíme na nejrůznější terapie.

Mezi ty stěžejní patří neurorehabilitace, logopedie, ergoterapie, hipoterapie, lekce Feldenkraisovy metody, kraniosakrální terapie a terapie podporující sluchové zpracování (Benaudira). Většinu těchto terapií zdravotní pojišťovna neproplácí. Dceři přesto velmi pomáhají.

Jak sbírka pomůže?

Stejně jako jsme ji ve 2 letech postavili na nohy, věříme, že jí pomůžeme rozmluvit se.

Gábinka rozumí, ale velmi zaostává v expresivní složce řeči. Má velmi omezený aktivní slovník. Začíná už ale některá slova opakovat, říkat koncovky slov, naučila se téměř celou abecedu (poznat/říct písmena).

Neustále vše "komentuje" a má velkou snahu komunikovat (pomocí své "řeči", využití znaků či gest, ukazování a také obrázkové komunikační knihy, kterou neustále rozšiřujeme o další obrázky a fotky).

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých pravidelných terapiích a rehabilitacích a mohla se dále posouvat dopředu.

Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejkvalitnější život.

Ze srdce děkujeme za pomoc všem laskavým dárcům a i těm, kteří nám již pomohli dostat se tam, kde jsme nyní. V tento moment je ale velmi důležité nepolevit. Prosím, pomozte nám rozmluvit naši milovanou Gábinku! Vidíme, že toho má na jazyku spoustu a věříme, že jednou vám sama poděkuje.

 S úctou rodiče Gábinky a „velký“ brácha Tomík

Děkujeme z celého srdce, máme finální částku!

15. 05. 2024

Milí dárci,


všem vám moc z celého srdce děkujeme za podpoření naší Gábinky, za vaše milé vzkazy i všechny dary. Jste všichni úžasní a moc to pro nás znamená. Díky vám se podařilo vybrat celkovou částku na potřebné terapie a my si moc přejeme, aby tyto terapie a rehabilitace i nadále naši malou bojovnici posouvaly vpřed. Naše úsilí je nemalé, ale víme, že to má smysl. Ještě jednou děkujeme, Mockovi

Jste úžasní! 102 %

08. 05. 2024

Milá Martino,


děkujeme za podpoření naší Gábinky i milý vzkaz, který nás moc potěšil. S Mirkem moc zdravíme, Míša

Milí dárci, děkujeme vám všem za neuvěřitelných 66 tisíc Kč

08. 05. 2024

Milí dárci,


děkujeme vám z celého srdce, že jste neváhali pomoci, většina z vás i opakovaně naší statečné Gábince. Věříme, že z ní jednou bude velká brebentilka a poděkuje vám sama.

Děkujeme moc!

Mockovi

Sbírku již podpořilo 28 dárců

„At to vse Gabince pomaha.“
1 000 Kč — Monika Mocova před 3 měsíci

5 000 Kč — Rašovice před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Držíme všechny palce!!!! “
200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Míša Havlová před 3 měsíci

„Bojuj Gábi dál. Stojí to za to.“
2 112 Kč — Jana Breznayová před 3 měsíci

1 000 Kč — 🙂 před 3 měsíci

„Hodně sil do další cesty.“
252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

373 Kč — Jitka před 3 měsíci