Pomozme Boženě s dětmi žít ve Strakonicích

Volyně / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Pomozme Boženě s dětmi žít ve Strakonicích

0 %

Vybráno 3 500 Kč z 29 000 Kč
Zbývá -665 dnů
Sbírka byla ukončena 24. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Mirka a sama jsem samoživitelka se 2 dětmi, ale když jsem se dozvěděla o příbuzné Boženě (53 let), také samoživitelce se 4 dětmi, která neměla kam jít, vzala jsem ji dočasně pod svá křídla, aby její děti nemusely skončit na ulici, nebo v dětském domově.

Majitel pronajatého domku, ve kterém Božena se svými dětmi bydlela, se totiž rozhodl dům prodat. Od té doby je to pro tuto početnou rodinu jen velká nejistota a nekonečné hledání dostupného ubytování.

Božena se stará o 4 děti. Dvojčatům je 13 let, dalšímu synovi je 9 let a dceři 15 let. Děti začaly docházet do školy ve Volyni a Božena nastoupila do práce ve Strakonicích, a tak se snažíme najít vhodné bydlení zde.

První výplata ale přijde až v dubnu, a tak potřebuje Božena pomoct s kaucí a nájemným.

Prosím, podpořte tuto maminku, která se snaží dát svým dětem jen to nejlepší na její cestě za vlastním ubytováním. U nás je už od února a bylo to opravdu jen dočasné a nouzové řešení, ze kterého se staly 2 měsíce. Kapacita našeho bytu rozhodně není pro 8 osob.

Pokud vše dobře dopadne, tak jsme s vypětím všech sil našli jeden byt, kam by se od příštího měsíce mohla má příbuzná s dětmi přestěhovat, což nebylo vůbec lehké, protože se často setkávala s diskriminací, že je sama, a že má tolik dětí.

Prosím, pomozte Boženě a jejím dětem, když už jsou tak daleko.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Děti potřebují mámu :-)“
500 Kč — Kateřina Beritová před 2 lety