Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

Praha / Sbírku organizuje Jan Riedl

{}

Pomáháme Ukrajině: Zajišťujeme materiální podporu pro vojáky

0 %

Vybráno 98 364 Kč z 254 000 Kč
Zbývá 58 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme skupina dárců, kteří se rozhodli pomáhat Ukrajině. Hlavním organizátorem je Vasyl Andrishko, který pochází ze Západní Ukrajiny a dlouhodobě žije a podniká v Čechách. Již od počátku invaze jezdí a pomáhá na východní Ukrajině. Máme zkušenosti se zajišťováním podpory, máme výsledky z více než desítek cest na východní Ukrajinu. O pomoci Vasyla Andrishka napsali v Jabloneckém deníku, v článku o Ukrajinských Češích, kteří jezdí s pomocí na východní Ukrajinu.


Jsme ve spojení s velením bojových a zásobovacích jednotek na východní frontě, také se zdravotníky, kteří nám zasílají aktuální potřebné položky, které zajišťujeme a dovážíme na východ Ukrajiny a předáváme příjemcům.


Komu pomáháme?

Námi podporované jednotky jsou:

·        137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny,

·        Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny "Rubizh",

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny pojmenovaná po Hrdinovi Ukrajiny seržantovi Serhiji Mikhalčukovi,

·        30. brigáda pojmenovaná po Konstantinu Ostrovském,

·        128. horská útočná brigáda - 2. divizní rota,

·        Speciální jednotka "OPPFORT",

·        63. liniová brigáda,

·        57. brigáda - 17. prapor,             

·        33. brigáda, A4447, minometná baterie,

·        4. Brigáda rychlé reakce Národní gardy Ukrajiny - 3035 (zásobovací jednotka)

 Jednotky aktuálně operují v oblasti východní fronty.


Co je předmětem naší podpory?

Předmětem naší podpory jsou:

·        materiály denní potřeby jako jsou trvanlivé potraviny, energetické nápoje, energetické tyčinky, karimatky, spací pytle, filtry na vodu, hygienické potřeby a další,

·        zdravotnický materiál – turnikety, obvazový materiál, hemostatické tampóny, hrudní krytí, bandáže končetin, léky na tišení bolesti a další, 

·        taktické vybavení – zejména čelové svítilny, noční vidění na auta, neprůstřelné vesty, aktivní sluchátka, taktické brýle a rukavice, tablety, maskovací sítě a další,

·        logistika - náhradní pneumatiky do bláta, hevery, nářadí pro servis, terénní automobily, dodávky v úpravě pro ošetření a převoz raněných, servisní vozy.

 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je součástí naší systematické práce, která se periodicky opakuje od počátku invaze v roce 2022, průměrně jedenkrát měsíčně, podle toho, jak se nám podaří zajistit materiál.

Přijímáme požadavky bojových jednotek, zdravotníků na potřebné vybavení, následně oslovujeme malý okruh dárců. Na větší položky se skládáme (automobily), menší položky nám dárci vozí osobně. Evidujeme přijatý materiál, zajišťujeme fotodokumentaci předání i převzetí podpory. Materiál kumulujeme v ČR do jednotlivých cest na východní Ukrajinu. Máme zázemí na západní i centrální Ukrajině, pomoc svážíme ze všech tří lokalit, podle toho, kde se jí podaří zajistit, nebo kde je možné ji pořídit nejlevněji. Podporu dovezeme na východní Ukrajinu a osobně předáme jednotkám. Prakticky permanentně jsou požadovány offroad vozy, nebo transportéry. Pokud se nám podaří vybrat na tyto prostředky včas, jsou cesty s materiálem a dovozem automobilů propojené. Od počátku invaze jsme zajistili 12 automobilů v provedení offroad, nebo transportér.


Požadavky na podporu již překračují možnosti naší základny dárců a podporovatelů. Proto hledáme pomoc formou této finanční sbírky, která nám pomůže potřebnou pomoc pro jednotky na Ukrajině zajistit. Potřebný materiál doručíme předáme přímo na frontu.

 

Sbírku jsme rozdělili do tří oblastí:

Logistickou - pickup 4x4, uzávěrka diferenciálu, pneumatiky do bláta, dlouhá korba, krytí plachtou nebo hardtopem, např. Mitsubishi L200 singlecab s dlouhou korbou, Nissan Navara, kingcab nebo podobný vůz, který bude splňovat hlavní parametry. Případné nezbytné opravy a přípravu vozu zajistíme v České republice před cestou, nebo na Ukrajině před předáním jednotce. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 33. brigádu, minometné baterie operující v oblasti Záporoží, kdy předpokládané náklady odhadujeme na 156 000 Kč.

Vybavení zdravotnickým materiálem – škrtidla a certifikované turnikety, které jsou třeba v případě zranění končetin a bývají zásadní pro přežití, a hrudní krytí, odhad ceny je cca 50 000 Kč.  

Taktické vybavení nosiče pro pláty, které zastaví v místě trupu těla letící úlomky střepin nebo projektily, náklady odhadujeme na 48 000 Kč. Požadavek přišel a sbírku organizujeme pro 137. samostatný prapor námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny.

Pomozte nám prosím zajistit finanční prostředky co nejdříve a my pomoc doručíme na frontu a předáme jednotce. Za každou pomoc budeme vděční a nezklameme Vaši důvěru.


Organizaci a sbírku zajišťuje skupina „SOHTASCH“(Stříbrná země – západní Ukrajina)  Vasyla Andrishka, který je současně jejím garantem.

Cesta na východní Ukrajinu - Mazda B2500 Flint

01. 12. 2023

Listopadová cesta na Ukrajinu, při které jsme vojákům vezli vůz Mazda B2500 je opět napsána rukou Honzy Riedla. Díky tomu, můžete nahlédnout do každého detailu cesty. 

Nejde jen o to, že cesta je dlouhá a trvá spoustu hodin. Jde o to, co všechno můžete během cesty zažít. S kým se potkáte. Jaké lidi poznáte během cesty.

Honza Vám například řekne, jak na něj působily děti ve škole, které o přestávkách připravuji maskovací sítě nebo pomáhají vyrábět zákopové svíčky pro vojáky. Dozvíte se jak je to s časovým posunem na Ukrajině. Co vše se naučil od profesionálního řidiče Michala. Jaké jsou rozdíly v hospodaření. Také píše o tom, že cesty jsou tak rozbité, že je nutné jet po polích. 

Vše je doprovázeno fotografiemi z cesty. 

Díky Vám, jsme mohli tuto cestu uskutečnit a pomoci vojákům na frontě!


Honza Riedl by Vám ještě rád něco pověděl: "Pokud máte k naší práci připomínky, náměty na zlepšení řekněte nám to, pokud máte slova chvály, řekněte to prosím dalším lidem."


Celou cestu si můžete přečíst zde: Listopad 2023, Mazda B2500 Flint

Vosk na zákopové svíčky od Římskokatolické farnosti Uhlířské Janovice

27. 11. 2023

Když jsem oslovoval farnosti o pomoc se sbírkou vosku, oslovil jsme jich prozatím více než dvě desítky, je mi potěšením, že první reakce přišly z míst ze kterých mám rodinu, přátelé a řadu krásných vzpomínek.

V sobotu jsme přijali do sbírky vosku na výrobu zákopových svíček dar z Římskokatolické farnosti Uhlířské Janovice, děkujeme mnohokrát, Vaše podpora pomůže vojákům na Ukrajině přežít zimní měsíce, všechen darovaný vosk přeměníme na zákopové svíčky a odvezeme na východní frontu.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky vosku zapojili.

Sbírka pokračuje, přidejte se prosím a pomozte v těžké chvíli napadené zemi přežít zimu.

Cesta na východní Ukrajinu - Ford Ranger Icosy

21. 11. 2023

Když jsme koupili od pana Krátkého T4 Jirka, nemyslel jsem si, že budeme záhy mít možnost vykoupit další auto od stejného majitele. Od pana Krátkého přišla SMS s nabídkou neinzerovaného auta a s nabídkou odprodeje za velmi dobrou cenu přímo pro nás. Kluci, kteří byli na prohlídce T4 Jirka jej prohlédli a shledali, že auto se pro nás hodí, a tak jsme jej koupili. Obchod proběhl hladce, pan Krátký nám zařídil převozní značky a všechno co bylo třeba, moc děkujeme za přízeň a pomoc!! 

Snažíme se pracovat na několika frontách najednou a od nákupu auta po převoz uběhne od 14 dnů až po dva měsíce, záleží na financích, prioritách, kapacitách potřebných pro přípravu auta a zajištění materiálu. Ford Ranger Icosy byl jedním z těch delších projektů, v době pořízení vozu jsme odjeli na východní Ukrajinu s předchozí pomocí a ostatní mezitím pomáhali auto připravit. Je to skládání malých dílků na jejichž konci je zajištěný materiál pro vojáky na nule.

V Čechách se na autě realizovaly první servisní práce: kontrolovala náprava, vyměňovaly silentbloky, vyměnili jsme pneumatiky. Zajistili jsme doklady, dálniční známky na cestu, natankovali a pan Miroslav a pan Viktor mohli vyrazit na hranici. 

Na hranici Vasyl převzal auto od kluků, kteří jej přivezli z České republiky. Byla tma a auto mělo oranžový majáček na střeše, jak je vidět u fotek z nákupu (auto bylo bílé). Hranice byla prázdná, ale několik evidentně rozčilených policistů s pistolemi se vyhrnulo z budovy, a ptali se Vasyla, jestli má povolení jezdit s majákem. Proč sem jezdíte s majákem, že to je státní hranice?! Podíváme se po kamerách, kde si jel, odkud jedeš, máš povolení? Na hranici, když jsou nejasnosti, tak na hranici stojíš, dokud se nevyřeší!


Pokud Vás zajímá, jak to bylo dál, přečtěte si naši novinku zde.

Sbírku již podpořilo 44 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Děkujeme partnerům, kteří poskytují slevy na materiál a služby, díky panu Tejčkovi, Radansport jsme za dobrou cenu pořídili prozatím 600 ks hřejivých polštářků.“
5 000 Kč — Jan Riedl před 2 měsíci

550 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Moc děkujeme Všem za příspěvky !! V novinkách našeho webu, prosím sledujte výsledky společné práce, chceme, abyste viděli, co se nám díky Vám povedlo! “
777 Kč — Jan Riedl před 2 měsíci

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Blížící se zima bude komplikovat život vojáků i civilistů na frontě. Pojďme jim pomoci ji zvládnout a umožnit jim tam úspěšný boj s agresorem.“
3 000 Kč — Michaela Riedlová před 2 měsíci

2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Uzasna prace! Moc dekuji za to, co delate.“
5 000 Kč — Renata Mrazova před 2 měsíci

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci